Prosta delovna mesta Klikni tukaj za aktualne zaposlitvene oglase

Ob koncu leta zaključena šesta izvedba šahovskega tekmovanja Pokal Kozjega

Zadnji četrtek v decembru je bil na sporedu zadnji, deveti turnir šahovskega cikla za Pokal Kozjega 2023 v organizaciji šahovske sekcije Kozje. Šahovski cikli za Pokal Kozjega potekajo od leta 2017 dalje. Z enim letom premora zaradi korona virusa je bil letošnji tako šesti.

Sestavljalo ga je devet turnirjev, od katerih je v skupni seštevek štelo najboljših sedem.

Kot poroča Roman Gradišek iz Športne zveze Kozje, se je zadnjega, prednovoletnega turnirja, udeležilo 19 šahistov. Po odigranih sedmih krogih v tempu pospešenega šaha je do svoje druge letošnje zmage prišel član ŠK Brežice Miha Grumerec iz Bistrice ob Sotli, ki je osvojil šest točk. Pol točke manj je zbral drugouvrščeni Kristjan Kodrič Plevnik iz Šahovskega kluba Triglav Krško, tretjeuvrščeni Aljaž Sušin iz ŠK Brežice pa pet točk. Medalje za najboljše na zadnjem turnirju v konkurenci mladincev do 15 let so prejeli Bor Gradišek (Celjski ŠK), ki je prejel zlato, Sani Rolando Zupanc iz Rogaška Slatine je prejel srebro in Alen Keber iz ŠK Trebnje BMP bron.

Najboljši na zadnjem turnirju; vir foto: ŠZ Kozje

V skupnem seštevku je bilo že pred zadnjim turnirjem jasno, da se bo zmaga po treh letih vrnila v Posavje. Po uvodni zmagi Aneja Bizjaka (ŠK Brežice) in dveh Ivana Gmajnerja (ŠK Triglav Krško) je naslov prvaka nato romal na Ptuj z Romanom Rozmanom in lani ostal doma v Kozjem z Borom Gradiškom. Peti različni zmagovalec pa je letos postal Ivan Sušin, član ŠK Brežice iz Pavlove vasi pri Pišecah. Do zadnjega kroga zadnjega turnirja je bilo odprto, kdo bo osvojil skupno drugo mesto. Z zmago v medsebojnem dvoboju ga je osvojil Kristjan Kodrič Plevnik, le za tri točke pa je za njim zaostal Primož Kranjec z Rožnega.

Najboljši mladinci zadnjega turnirja; vir foto: ŠZ Kozje

Ker je Kristjan osvojil pokal v absolutni konkurenci, je pokal za najboljšega mladinca pripadel letos petouvrščenemu Boru Gradišku, drugi mladinec je bil skupno deseti Alen Keber in tretji skupno trinajsti Sani Rolando Zupanc. Skupaj je na šestem šahovskem ciklu sodelovalo 34 šahistov, organizatorji že pripravljajo razpis za 7. šahovski cikel za Pokal Kozjega, ki se bo pričel v drugi polovici januarja 2024.