Madžari s polnim plenom iz Tivolija, Ulamec rešil Jesenice

Hokej 3. Feb 202221:15 > 23:05 0 komentarjev

Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v tretji tekmi drugega dela tekmovanja v alpski ligi premagali Ritten s 3:1 (1:0, 0:2, 2:0). Olimpija se je po torkovem porazu z Beljakom v ligi ICEHL v Tivoliju pomerila s Fehervarjem in izgubila z 1:4 (1:1, 0:1, 0:2).

Ljubljanski hokejisti so v zgoščenem februarskem urniku danes gostili stare znance z Madžarske, ki so se po dveh tretjinah sezone znašli tik pod vrhom lestvice. Zeleno-beli so po nihanjih v zadnjem obdobju nekoliko zdrsnili, po zadnjem porazu z Beljakom v torek so padli na šesto mesto, zadnje, ki še neposredno zagotavlja končnico.

Danes so Ljubljančani sicer pokazali borbeno predstavo, bili na trenutke tudi nevarnejši, toda preveč neučinkoviti, da bi lahko proti ekipi, ki ne dovoljuje veliko priložnosti tekmecem, upali na uspeh.

Blizu so bili predvsem v prvi polovici tekme. Gostje so sicer bolje začeli in v tretji minuti prvič premagali Luko Kolina, mladi ljubljanski vratar je danes prvič dobil priložnost za nastop v ligi ICEHL. Nadaljevanje je bilo boljše, sredi prve tretjine pa so domači tudi izenačili, ko je zadel kapetan Žiga Pance.

A je bil to nazadnje tudi edini zadetek zeleno-belih na tekmi. V drugi tretjini jih je precej spodrezal hitro prejeti zadetek, ko je bilo že po 40 sekundah 1:2. Toda tesen zaostanek so ohranili tudi še v zadnji tretjini, ko je imel res lepo priložnosti Nik Simšič, a je vratar Fehervarja Rasmus Tiironen odlično posredoval.

Deset minut pred koncem so gostje zadeli še tretjič in jasno je bilo, da imajo domači le še malo upanja za preobrat. Na prejšnji tekmi so sicer dosegli dva gola v 17 sekundah, ko so lovili Beljak, tokrat pa so poskušali še brez vratarja. Toda Madžari so hitro izkoristili prazna vrata in minuto pred koncem dokončno potrdili zmago.

To je bil že tretji poraz Ljubljančanov na medsebojnih tekmah s Fehervarjem v tej sezoni.

Ljubljančani ne bodo imeli veliko premora; že v petek jih v zaostali tekmi 37. kroga čaka nov obračun z istim tekmecem, tokrat v gosteh.

Liga ICE, 45. krog

Četrtek, 3. februar:

Olimpija – Fehervar 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
Strelci: 0:1 Shaw (Kuralt, 3.), 1:1 Pance (Simšič 10.), 1:2 Fournier (Kuralt, 21.), 1:3 Terbocs (Shaw, Jacobs, 51.), 1:4 Erdely (Petan, 60.)

Ostale tekme tega kroga bodo na sporedu jutri.

Lestvica

Standings provided by SofaScore LiveScore

Železarji so se vrnili na zmagoviti tir

Železarji so na prejšnji tekmi po 11 zaporednih zmagah doživeli poraz, ko jih je v drugi tekmi drugega dela najboljših šestih s 4:1 premagal Asiago. A so se Jeseničani danes vrnili na zmagoviti tir, čeprav so se v tekmi dveh preobratov morali kar potruditi za nove tri točke.

Asiago je Jeseničane premagal po skoraj dveh mesecih samih zmag, danes pa so železarji dobro začeli. V osmi minuti je zadel Eetu Elo, toda to je bil za dolgo časa edini zadetek domačih. V izenačenem dvoboju so namreč gostje v drugi tretjini poskrbeli najprej za izenačenje, potem pa še za vodstvo v 37. minuti.

A zadnjo besedo so le imeli domači. Najprej je v 43. minuti v polno zadel Patrik Rajsar, za preobrat pa je bil nato v 48. uspešen še Luka Ulamec. Gostje so ob koncu sicer skušali brez vratarja priti vsaj do podaljška, a kljub igralcu več v polju niso več premagali domačega vratarja Oscarja Fröberga, ki je tekmo končal pri 32 obrambah.

Gašper Glavič

V skupini master v alpski ligi igra šest najboljših ekip rednega dela, štiri si bodo že zagotovile končnico, preostali dve bosta imeli to možnost v dodatnih kvalifikacijah proti ekipam, ki so bile po rednem delu slabše uvrščene.

Naslednja tekma Jeseničane čaka v soboto, ko bodo gostovali pri Lustenauu

Alpska liga, skupina master, 3. krog

Jesenice – Ritten 3:1 (1:0, 0:2, 2:0)
Strelci: 1:0 Elo (Viikila, 8.), 1:1 Spinell (Lutz, 26.), 1:2 Lutz (37.), 2:2 Rajsar P. (43.), 3:2 Ulamec (Rajsar P., 48.)

Asiago – Cortina 4:2 (3:1, 1:0, 0:1)

Fassa – Lustenau 2:3 (1:1, 1:1, 0:0) po kazenskih strelih