Vrhunci italijanskega prvenstva: Inter remiziral z Napolijem, Milan ostaja drugi

Milano, 19. 03. 2024 19.03 |

29. krog italijanskega prvenstva je minil v znamenju remija prvouvrščene ekipe na lestvici, 1:1 je bil rezultat, ki so ga nogometaši Interja dosegli proti Napoliju. Drugouvrščeni Milan je z zmago 1:3 proti Veroni sedaj tri točke pred tretjeuvrščenim Juventusom. Slednji na tekmi proti Genoi niso prišli do zadetka, rezultat pa je na koncu kazal 0:0.

Nogometaši Milana se veselijo zmage nad Verono.
Nogometaši Milana se veselijo zmage nad Verono. FOTO: AP

Sredina tekma Lige prvakov milanskega Interja in madridskega Atletica je zagotovo pustila pečat na italijanskem moštvu. Lanski finalisti so tokrat tekmovanje zaključili že v osmini finala tega tekmovanja. Po izvajanju 11-metrovk so si napredovanje zagotovili Španci, naš Jan Oblak pa je blestel med vratnicama. Na drugi strani je ravno trenutno najboljši strelec Serie A zapravil ključno priložnost, da bi Inter še ohranil upanje za napredovanje.

Lautaro Martinez je okusil grenkobo poraza, kar se je zagotovo poznalo tudi na tekmi italijanskega prvenstva proti Napoliju. Matteo Darmian je bil za domače uspešen v 43. minuti, Juan Jesus za goste v 81. Toda tudi remi ne ogroža prvega mesta na lestvici, pred drugouvrščenim Milanom imajo kar 14 točk prednosti. Slednji pa so si z zmago proti Veroni nabrali tri točke prednosti pred Juventusom. Za Milančane so bili uspešni Theo Hernandez v 44. minuti, Christian Pulisic v 50. minuti in Samuel Chukwueze v 79. Pri Veroni je v 64. minuti mrežo zatresel Tijjani Noslin

Nogometaši Rome so na Olimpicu ugnali Sassuolo, edini zadetek je v 50. minuti dosegel Lorenzo Pellegrini. Še več zanimivega dogajanja iz Serie A si lahko pogledate v spodnjem videu.