Torinčani razžalostili Rimljane

Rim, 22. 04. 2023 23.04 |

STA, M.J.
0

Lazio je v 31. krogu italijanskega nogometnega prvenstva doma izgubil proti Torinu z 0:1. Kljub porazu je zadržal drugo mesto na lestvici, brez njega bo ostal v primeru nedeljske zmage tretjeuvrščenega Juventusa proti bržkone novemu prvaku iz Neaplja, ki ima po nepolnem krogu kar 14 točk naskoka pred Laziem.

Na Apeninskem polotoku je vrhovno italijansko športno sodišče sredi tedna Juventusu začasno vrnilo 15 točk, ki mu jih je pred meseci odvzela domača nogometna zveza zaradi nepravilnega poslovanja. Na najbolj atraktivni tekmi dneva je Torino na olimpijskem stadionu v Rimu osvojil vse tri točke proti favoriziranemu Laziu. Mož odločitve je bil srbski reprezentant Ivan Ilić, edini gol na tekmi je dosegel v 43. minuti po podaji Hrvata Nikole Vlašića.

Lazio - Torino
Lazio - Torino FOTO: Sofascore.com

Salernitana je v odsotnosti poškodovanega slovenskega reprezentanta Domna Črnigoja zanesljivo premagala Sassuolo s 3:0. Povedla je že v deveti minuti, ko je zadel Lorenzo Pirola. Enajst minut kasneje je prednost podvojil Senegalec Boulaye Dia, končni izid pa je postavil Malijec Lassana Coulibaly v 65. minuti.

Sampdoria in Spezia sta se v Genovi razšla z 1:1. Oba naša nogometaša - vratar Martin Turk pri Sampdorii in Tio Cipot pri Spezii - sta tekmo spremljala na klopi za rezervne igralce. Gostitelji so povedli v 23. minuti, ko je zadel Argentinec Bruno Amione, izenačujoči gol za goste pa je dosegel Daniele Verde v 59. minuti.

Manuel Lazzari in Ciro Immobile
Manuel Lazzari in Ciro Immobile FOTO: AP

Verona je že v petek premagala Bologno z 2:1. V nedeljo bodo poleg osrednje tekme med Juventusom in Napolijem na sporedu še tekme med Empolijem Lovra Štubljarja in Petra Stojanoviča ter milanskega Interja Samirja Handanovića, Udinese Sandija Lovrića in Jake Bijola bo gostil Cremonese, Monza se bo doma pomerila s Fiorentino, Milan pa z Leccejem. Zadnja tekma 31. kroga bo v ponedeljek v Bergamu med Atalanto in Romo.