Odbojka

ACH Volley in Calcit Volley uspešna v srednjeevropski ligi

Dunaj, 02. 11. 2022 20.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min

Slovenski odbojkarski prvaki, igralci ACH Volleyja, so dobili tudi svojo drugo tekmo prvega turnirja srednjeevropske lige. V Zwettlu so s 3:0 (21, 21, 19) premagali novinca v ligi, slovaški Rieker Komarno. Odbojkarji Calcit Volleyja pa so v domači dvorani premagali Spartak Myjavo s 3:0 (18, 18, 16).

Še druga zmaga za aktualne prvake

Ljubljančani so brez posebnih težav prišli do druge zmage na turnirju. Čeprav so se slovaški novinci v ligi izkazali za solidno ekipo z dobrim blokom, proti slovenskim prvakom niso imeli nikakršnih možnosti. Varovanci Radovana Gačiča so s servisi povzročali kar nekaj težav njihovemu sprejemu, razlika pa je bila tudi v realizaciji napadov.

V prvem nizu so se Slovaki tekmecem do sredine niza odlično upirali, dolgo časa so tudi vodili. Po njihovem vodstvu s 16:14 pa so po zaslugi dobre obrambe in bloka Matica Videčnika zmaji dosegli štiri točke prednosti, tekmec je še izenačil na 19:19, v končnici pa so bili favoriti precej bolj zbrani, niz je z asom končal Filip Šestan.

Podoben prvemu je bil drugi niz, do izida 21:20 je bilo še vse odprto. Da pa ni bilo presenečenja, je po izidu 23:21 poskrbel Daniel Koncilja, ki je najprej v statistiko vpisal blok, nato pa še as.

Še najlažje so Slovenci dobili tretji niz, že sredi njega so s štirimi zaporednimi točkami, tri je prispeval Koncilja, vodili 17:11, niz pa mirno pripeljali do konca. Ob Koncilji sta se izkazala še korektor Nikola Gjorgiev, ki je bil s 14 točkami najučinkovitejši igralec tekme, in Klemen Šen, mladenič je namreč odlično držal sprejem, k zmagi pa dodal devet točk.

Odbojkarji ACH Volley
Odbojkarji ACH Volley FOTO: ACH Volley Ljubljana

Calcit Volley v dobri uri do treh točk

Domači odbojkarji so v tekmo s Slovaki, ki so lani v 16 tekmah le štirikrat zmagali, vstopili brez kapetana Jana Klobučarja. Reprezentant si je v torek nekoliko zvil gleženj, zato v domačem taboru niso želeli ničesar tvegati. Dobro ga je zamenjal mladi Dino Vinkovič, ki je že v torek proti Dobljanom nekajkrat opozoril nase.

Sicer pa so bili gostitelji vsaj za razred boljši od tekmecev, in to v vseh elementih. V prvih dveh nizih so zanesljivo povedli že na začetku ter prednost zanesljivo držali, v tretjem pa so na začetku edinkrat na tekmi zaostajali, a na koncu prav ta niz dobili z najvišjo razliko.

Kamničani so bili v napadu več kot 61-odstotni, izkazali so se z 11 bloki, največ, to je pet, jih je prispeval Uroš Pavlović, na sprejemu so bili 66-odstotni, le na servisu bi bili lahko s kakšno napako manj ob štirih asih.

"Kar se številk tiče, je šlo za dobro tekmo. Nasprotnika smo premagali v nameri, v kateri smo ga tudi želeli. Vesel sem, da sem lahko naredil tudi kakšno menjavo, saj je Dino Vinkovič začel tekmo, ampak jutri nas čaka nova tekma. Ekipa iz Kaštele je podoben nasprotnik, vendar bo treba ohraniti podoben pristop. Če bomo v tem uspešni, se lahko nadejamo podobne tekme," je dejal trener Calcita Matija Pleško.