Handanović z 'ničlo' pozdravil novo zmago Interja, Milan gladko preskočil Genoo

Milano, 01. 12. 2021 20.42 |

STA, M.G.
0

Nogometaši milanskega Interja so s Samirjem Handanovićem v 15. krogu italijanskega prvenstva premagali Spezio z 2:0. Vodilni Napoli je pri Sassuolu iztržil točko za 2:2, drugouvrščeni Milan pa je s 3:0 zmagal pri Genoi.

Inter, pri katerem je slovenski vratar Samir Handanović branil celo tekmo, je pričakovano premagal Spezio, potem ko sta zadela Roberto Gagliardini v 36. in podajalec pri prvem golu Lautaro Martinez, ki je v 58. minuti izkoristil najstrožjo kazen. Inter se je z zmago vsaj začasno povzpel na drugo mesto.

Martinez proslavlja zadetek s soigralcema.
Martinez proslavlja zadetek s soigralcema. FOTO: AP

A samo začasno, saj je tega po večerni tekmi spet prevzel Milan, ki je slavil na gostovanju pri Genoi. Med strelce sta se vpisala Zlatan Ibrahimović v deseti ter Junior Messias v 45. in 61. minuti. Milan ima zdaj 35 točk, točko več od Interja in eno manj od vodilnega Napolija, ki je na gostovanju pri Sassuolu remiziral. Fabian Ruiz in Dries Mertens sta za Neapeljčane zadela v 51. in 60. minuti, gola za domače pa sta prispevala Gianluca Scamacca v 72. in Gian Marco Ferrari v 89. minuti. V sodniškem dodatku so se domači veselili celo zmagovitega zadetka, a so sodniki po pregledu z VAR dosodili prekršek.

Danes je še Bologna premagala Romo, edini zadetek je v 35. minuti dosegel Mattias Svanberg. Petnajsti krog je že v torek odprl slovensko obarvan dvoboj Atalante Josipa Iličića in Venezie Domna Črnigoja. S 4:0 ga je dobila prva. Zadnjeuvrščena Salernitana Vida Belca je zvečer proti Juventusu izgubila z 0:2. Fiorentina je premagala Sampdorio s 3:1, pri zmagovalcih je enega izmed golov prispeval tudi srbski napadalec Dušan Vlahović, z 12 goli prvi strelec elitne italijanske lige, Verona in Cagliari pa sta se razšla z 0:0.