Znova izgredi na francoskem stadionu, prekinjena pokalna tekma Paris FC - Lyon

Pariz, 18. 12. 2021 09.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min
STA, N.M.
1

Sodnik je moral prekiniti tekmo francoskega nogometnega pokala med ekipama Paris FC in Olympique Lyon zaradi neredov na tribunah stadiona Charlety v francoski prestolnici. Huligani obeh ekip so se sinoči med polčasom spopadli na eni izmed tribun, eksplodirali so tudi doma narejeni pirotehnični izdelki. Zaradi izgredov drugega polčasa niso nadaljevali.

Posredovati so morali tako varnostniki kot tudi policija – a je kljub temu del izgrednikov vdrl na igrišče, kjer so že bili zbrani sodniki in igralci, ki so se nato vrnili v slačilnice. Do prekinitve je bil izid neodločen, in sicer 1:1.

Že drugič v tej sezoni so bili v izgrede vpleteni navijači Lyona, sicer pa so od avgusta letos, ko so se začele tekme najvišje ravni, številni neredi zaznamovali dosedanji potek sezone v francoskem nogometu.

Olympique je tako že odigral dve tekmi pred praznimi tribunami svojega stadiona v Lyonu, kjer je 21. novembra prišlo do neredov in je med drugim igralca Marseilla Dimitrija Payeta v glavo zadela plastenka.