Za konec sobotnega sporeda Koper boljši od Brava

Nogomet 1. Apr 202322:44 0 komentarjev
Koper

Nogometaši Kopra so v 29. krogu Prve lige Telemach premagali Bravo z 1:0 (1:0).

Koprčani so dosegli tretjo zaporedno zmago. Ivan Novoselec je bil edini strelec na tekmi, na kateri je imel Koper bolj ali manj vse v svojih rokah, predvsem po izključitvi Davida Flakusa Bosilja. Primorci so se tretjeuvrščenemu Celju približali na dve točki.

Bravo, ki je s sedmimi točkami najslabša ekipa, kar zadeva igranje v gosteh, pa ostaja pri 27 točkah na sedmem mestu. Ima toliko točk kot osmouvrščene Radomlje ter pet več od Gorice in sedem od Tabora.

Dvoboj v Kopru v uvodnih 20 minutah ni ponudil posebej razburljive predstave, v 25. minuti pa je moral prvič resno posredovati Matija Orbanić po strelu Andreja Kotnika z glavo.

Že v naslednji minuti so Primorci povedli, ko je po kotu z leve strani z glavo zadel Ivan Novoselec. Po še eni koprski priložnosti bi Bravo v 32. minuti lahko izenačil, vendar je Tamar Svetlin zadel vratnico.

Potem ko je Luka Kambič malce zatem opozoril nase z novo zapravljeno priložnostjo za Koper, pa je v 34. minuti David Flakus Bosilj dobil drugi rumeni karton in moral iz igre.

Tako je Bravo na igrišču ostal le z deseterico, Koper je prišel do še večje terenske premoči, a je ni unovčil za povišanje prednosti. Tudi prvih 20 minut drugega dela je bilo namreč bolj ali manj skromnih, kar zadeva priložnosti, je pa v 72. minuti zadel Wilkins Ochieng, vendar iz prepovedanega položaja.

Bravo domačega vratarja ni niti enkrat resno ogrozil, Koper pa je tekmo brez pretresov pripeljal do zanj srečnega konca.

Koper bo v 30. krogu prihodnjo soboto gostoval v Mariboru, Bravo pa bo dva dni pozneje gostil Olimpijo.

Koper – Bravo 1:0 (1:0)

Novoselec 26.

RK: Flakus Bosilj (Bravo) 34.

Konec tekme!

83. minuta: Velika priložnost za potrditev zmage Kopra! Correia je lepo podal do samega Rudija Požega Vancaša, ki je bil povsem sam pred vrati Orbanića, a premagati ga ni uspel. Ostaja 1:0.

ZAČETEK DRUGEGA DELA!

Konec prvega polčasa!

34. minuta: RDEČ KARTON! David Flakus Bosilj je izključen! Bravo se bo moral znajti z deseterico. V zračnem dvoboju si je pomagal s komolcem in prejel drugi rumeni karton.

32. minuta: Trese se vratnica! Po lepi akciji Brava je na drugi vratnici do žoge prišel Tamar Svetlin, ki je sprožil z leve strani kazenskega prostora, a veselje mu je preprečil okvir vrat. Ostaja 1:0!

26. minuta: GOOOOL! Koper vodi! Takoj po lepi priložnosti Kotnika, ki se je končala s kotom za domače, so Koprčani povedli! Ivan Novoselec je odlično skočil v kazenskem prostoru in z glavo žogo poslal v mrežo! 1:0!

25. minuta: Velika priložnost za Koper! Andrej Kotnik se je po podaji Pavlovića dobro znašel na oddaljeni vratnici in sprožil strel z glavo, a fantastično parado je uprizoril vratar Brava Orbanić. Ostaja 0:0!