Harry Kane je junak srečanja. Foto: EPA
Antonio Conte in Pep Guardiola. Foto: EPA

Tottenham je povedel v 4. minuti, ko je po lepi globinski podaji Harryja Kana zadel Dejan Kuluševski.

Ilkay Gundogan je izenačil v 31. minuti, prišel je do odbitka v kazenskem prostoru in žogo brez težav poslal v mrežo.

Harry Kane je v 59. minuti po podaji Sona povišal prednost Tottenhama na 1:2. Kane je zatresel mrežo tudi v 73. minuti, toda sodnik je gol s pomočjo VAR-a zaradi nedovoljenega položaja razveljavil.

Končnica je bila razburljiva. Najprej je Riyad Mahrez izenačil z 11-metrovko. Sodnik je najstrožjo kazen dosodil po pritisku Cityja, po pregledu VAR-a je določil, da je Cristian Gabriel Romero v kazenskem prostoru igral z roko.

V 95. minuti pa je Kane po odličnem predložku v kazenski prostor matiral Edersona z glavo (2:3).

Tottenham je tako sprožil še zanimivejši boj za četrto mesto, ki še vodi v Ligo prvakov. To sicer zaseda Manchester United, a Tottenham ob dveh tekmah manj za njim zaostaja le štiri točke.

Spodrsljaj Cityja pa sta izkoristila Liverpool in Chelsea. Liverpoolčani so se mu ob tekmi manj približali le na šest točk zaostanka.

Liverpool v sedmih minutah do preobrata
Liverpool je premagal Norwich (3:1). Vsi goli so padli v drugem polčasu, prvi pa so se gola razveselili nogometaši Norwicha. V 48. minuti je Milot Rashica streljal, žoga pa je zadela Joela Matipa in spremenila smer, tako da je presenetila Alissona.

Mohamed Salah. Foto: EPA

Liverpool je v le sedmih minutah spremenil izid v svojo korist in zanesljivo zmago. V 64. minuti je Konstantinos Tsimikass globinsko podajo poslal naprej z glavo proti Sadiu Maneju, ta pa je mojstrsko s škarjicami izenačil. V 67. minuti je v polno zadel Mohamed Salah, potem ko je preigral nekaj nasprotnih igralcev – to je njegov jubilejni 150. gol za Liverpool. Egipčan je postal deseti nogometaš, ki je za Liverpool zadel najmanj 150-krat.

V 81. minuti je svoj debitantski gol v angleškem prvenstvu dosegel Luis Diaz – podajo v kazenski prostor je poslal Jordan Henderson, novinec Liverpoola pa je natančno meril v spodnji desni kot.

Hakim Ziyech. Foto: EPA

Chelsea trepetal do konca
Tretjeuvrščeni Chelsea je za zmago nad mestnim tekmecem Crystal Palaceom trepetal vse do konca tekme. V 89. minuti je Marcos Alonso poslal predložek v kazenski prostor, Hakim Ziyech je sprejel žogo in streljal nizko po sredini gola.

0:2, 2:2 in 2:4 za United
Manchester United pa je, kot kaže, ujel pravi ritem. Na nedeljski tekmi je v dežju premagal Leeds (2:4).

Rdeči vragi so z golom kapetana Harryja Maguirja povedli v 34. minuti. Bruno Fernandes pa je ob koncu prvega polčasa po izvrstnem predložku Jadona Sancha zadel z glavo za povišanje vodstva (0:2).

Po vrnitvi na zelenico je Leeds v razmiku ene minute izenačil po golih Rodriga in Rapinhe. Preobrata pa le ni bilo, United je lažje zadihal v 70. minuti, ko je zadel Fred. Rezervist Anthony Elanga pa je zmago Uniteda potrdil v 88. minuti.