Zoran Dragić se je izkazal s 24 točkami, petkrat je bil natančen izza črte. Foto: www.alesfevzer.com

V nedeljo so ljubljanski košarkarji na gostovanju v Zadru doživeli visok poraz (81:59). Vodstvo kluba se je odločilo za menjavo trenerja. V Ulmu je manjkal Amar Alibegović, ki bo zaradi poškodbe na palcu desne noge s parketa odsoten od tri do štiri tedne. Edo Murić ni igral zaradi bolečin v kolku, tudi Marko Jeremić je ostal v Ljubljani.

Ulm je bil z izjemo uvodnih minut srečanja vseskozi v prednosti. Na glavni odmor so gostitelji odšli s prednostjo 12 točk (53:41). Ljubljanski košarkarji so se v tretji četrtini približali (57:55), a je Ulm odgovoril z delnim izidom 10:3, prednosti pa nato vse do konca tekme niso več izpustili iz rok.

Blestel je Bruno Caboclo, ki je bil s 26 točkami najboljši strelec srečanja. 27-letni Brazilec je v Ligi NBA igral za Toronto (Raptorsi so ga izbrali na naboru leta 2014 kot 20. po vrsti), Sacramento, Memphis in Houston. Črnogorec Fedor Žugić je dodal 21 točk.

Miro Alilović je bil na klopi Olimpije že aprila 2011, ko je odšel Jure Zdovc. Znova se je znašel v vlogi gasilca. Foto: www.alesfevzer.com

Dragić zadel pet trojk
Zoran Dragić je bil s 24 točkami (5/8 za tri) najboljši strelec slovenskih prvakov, blestel je v uvodni četrtini, v kateri je nanizal 14 točk. Yogi Ferrell je zbral 18 točk (4/9 tri), a je imel le eno podajo in pet izgubljenih žog, Alen Omić je imel najvišji statistični indeks (22) za 13 točk in 6 skokov.

Alilović: Zaradi velike želje smo bili celo preveč agresivni
"Kot pozitivno želim izpostaviti željo in voljo fantov, da se individualno pripravijo na to tekmo. Pokazali so veliko mero borbenosti. Po drugi strani smo bili zaradi velike želje v nekaterih položajih preveč agresivni, posledično so naši tekmeci izvajali kar 34 prostih metov. Izgubljene žoge, ki jih je Ulm kaznoval, so bile posledica kratke izgube koncentracije in neorganiziranosti. To sta stvari, na katerih moramo delati," je poudaril trener Alilović.

"V prvem polčasu smo se borili in igrali zelo dobro ter bili v stiku s tekmeci. Zaradi odsotnosti Amarja in Eda smo igrali brez igralcev na položaju krilnega centra, zato smo se predstavili v nižji zasedbi. Kljub temu smo se borili in na koncu nam je zmanjkalo moči, da Ulm presenetimo. V soboto je pred nami izredno pomembna tekma proti Ciboni, proti kateri bo zmaga nujna," je dodal Zoran Dragić.

Naslednjo sredo sledi gostovanje v Brescii
Za Ljubljančane je bil to že 13. poraz v Evropskem pokalu. Olimpija bo naslednjo sredo gostovala v Brescii, tekmovanje v Evropskem pokalu pa bo končala 28. marca doma proti Bourgu.