160126

Colorado Avalanche zapravil zaključni plošček na domačem ledu

Avtor: Rene Vidmar
26. 5. 2022, 08.45

Ekipa Colorado Avalanche je v polfinalu zahodnega dela končnice severnoameriške hokejske lige NHL zapravila priložnost, da bi se uvrstila v nadaljevanje tekmovanja za Stanleyjev pokal. St. Louis Blues so v gosteh po podaljšku namreč zmagali s 5:4 in izid v boju na štiri zmage znižali na 2:3.

Tyler Bozak je zadel po treh minutah in 38 sekundah dodatnega dela tekme, ko je plošček usmeril pod lovilko Darcyja Kuemperja, ki je pred tem nanizal 25 obramb. Podaljšek je izsilil Robert Thomas, ko je za goste izenačil na 4:4 vsega 56 sekund pred koncem zadnje tretjine. Tedaj je pri levi vratnici preusmeril odbiti plošček v mrežo in poskrbel za preobrat.

Colorado je namreč vodil že s 3:0. Nathan MacKinnon je prvega od svojih treh golov zadel ob koncu četrte minute, drugega pa v predzadnji uvodne tretjine. Gabriel Landeskog je po štirih minutah in dveh sekundah druge tretjine povišal na 3:0 po odbitem ploščku, kot podajalec pa je bil vpisan MacKinnon.

Vladimir Tarasenko je v 15. minuti druge tretjine zabil prvi gol za goste, nato pa je Thomas zadel svoj prvi gol v končnicah NHL v 10. minuti tretje tretjine. Pet minut pozneje je izenačil Justin Faulk. Vse je kazalo, da bo zmaga ostala doma, ko je MacKinnon domače znova povedel v vodstvo dve minuti in 46 sekund pred koncem dvoboja. A to je bil zadnji gol domačih, za katere je pri vseh uspešnih akcijah s hat-trickom in asistenco sodeloval MacKinnon.

Vratar gostov Ville Husso (30 obramb) je v zaključku zaklenil svoja vrata, Thomas je nato dosegel še drugi gol v končnicah. Tarasenko je tekmo tudi končal z dvema točkama po golu in podaji, štiri točke je s štirimi podajami vknjižil Nick Leddy, zadnjo je imel pri odločilnem golu na dvoboju.

Šesta tekma bo v noči na soboto po slovenskem času v St. Louisu.

Vir: STA

1

Ante Šimundža po novi zmagi: “Če so igralci utrujeni po treh dnevih, potem Maribor zanje ni pravo mesto” (VIDEO)...Več

2

Oskar Drobne: “Odličen prvi polčas v Ljudskem vrtu, v drugem delu smo hitro padli” (VIDEO)...Več

3

Sodniška odločitev, ki je razdelila Nemčijo: “Očitno trenerji vsako leto poznamo manj pravil” (VIDEO)...Več

1

BLOG: Čas je za Elšnika, Karničnika, Iličića, Topalovića… Pridete?...Več

2

Šeško v klubskem dresu znova trese, proti Heidenheimu do svojega 10. gola v Bundesligi (VIDEO)...Več