Medtem ko je bil Trimo natančen pri sedemmetrovkah, pa so Celjani neuspešno izvedli vseh šest kazenskih strelov, kar jih je stalo zmage. Foto: www.alesfevzer.com

Rokometni praznik pred tisoč zelo glasnimi navijači je ponudil izenačeno in napeto tekmo. V prvem polčasu Trimo ni nikoli vodil, Celjani pa so šli na odmor z dvema zadetkoma prednosti (13:11).

Dve sekundi pred koncem Celjane rešil Vlah

Po 45 minutah je bilo 17:17, Trimo pa je zapravil dva napada za vodstvo. V 49. minuti se je le izšlo, zadel je najboljši strelec gostov Filip Glavaš (osem golov). Trimo je imel priložnost tudi za dva gola prednosti. Na začetku zadnje minute je bilo po golu Mihajla Radojkovića 22:23, popolno veselje pa je Trebanjcem v finišu preprečil Primorec v celjski vrsti Aleks Vlah.

Tilen Strmljan je dosegel pet golov za Celjane, ki so bili izredno neučinkoviti pri sedemmetrovkah, v obup jih spravljal vratar Aljoša Čudič. Zgrešili so vseh šest kazenskih strelov, od tega dva Gal Marguč, ki po bolezni še ni bil pripravljen za kakšno vidnejšo vlogo.

"S porazom ne bi veliko izgubili, s to točko pa smo ogromno dobili," je bil zadovoljen trener Trima Uroš Zorman, ki od 52. minute zaradi poškdobe ni mogel več računati na Lana Grbiča, ki je odšepal z igrišča.

Poraz Gorenja v Ribnici
Ribnica je premagala državne prvake iz Velenja z 31:29. Igralci iz dežele suhe robe so najboljšo predstavo prikazali v prelomnih trenutkih dvoboja. V 46. minuti je bila tekma odprta (22:22), v končnici dvoboja pa so zagospodarili izbranci Roberta Beguša in tekmecem iz Šaleške doline prizadejali tretji poraz v tej sezoni.

V 54. minuti so si po golu Uroša Miličevića priigrali pet golov prednosti (28:23) in jo ubranili do konca tekme. V domači ekipi je bil najbolj učinkovit Jan Pucelj s sedmimi, v gostujoči pa Tilen Sokolič z devetimi goli.