Čehi blizu druge presenetljive zmage, a so bili na koncu Bolgari premočni

Ostrava, 05. 09. 2021 18.45 |

STA, Ž.K.
1

Češka odbojkarska reprezentanca je bila na evropskem prvenstvu v skupini B po zmagi nad Slovenijo na pragu še enega presenečenja. Proti favorizirani Bolgariji je v Ostravi vodila z 2:1 in v četrtem nizu s 23:19, imela pa je tudi zaključno žogo, a na koncu izgubila s 3:2 v nizih in se morala zadovoljiti le s točko.

Prvi niz so brez težav dobili Bolgari s 25:10, v drugem so se Čehi prebudili in ga predvsem na račun dobrega servisa tudi dobili s 25:23. Domača reprezentanca je nadaljevala z dobro igro in dobila tudi tretji niz s 25:18 in nato odlično igrala tudi v četrtem. A pri vodstvu 23:19 se jim je zalomilo in Bolgarija je po zaslugi odličnega serviranja Todorja Skrimova izenačila na 24:24 in nato izkoristila psihološko potrte Čehe ter dobila četrti niz z rezultatom 26:24. V krajšem petem nizu je bila bolj dominantna gostujoča reprezentanca Bolgarije, ki je vodstvo prevzela po izenačenju na 3:3 in ga brez težav zadržala do konca niza. Peti nizi so Bolgari dobili s 15:11 in se veselili končne zmage s 3:2 v nizih, Češka pa se je, kljub temu, da je bila blizu zmage, na koncu morala zadovoljiti zgolj s točko.

Največ preglavic je Čehom povzročal Martin Atanasov, ki je bil z 31 točkami najboljši strelec srečanja.

Martin Atanasov
Martin Atanasov FOTO: CEV

Češka tako z eno zmago in dvema porazoma beleži štiri točke. Domačini se bodo v torek pomerili s Črno goro in nato v petek še z Italijo. Za Bolgare, ki se bodo s Slovenijo, ta danes počiva, merili v torek, je bila to druga zmaga, skupno pa imajo pet točk. Dan pred tekmo s Slovenijo se bo Bolgarija pomerila še z Italijo.

Ekipa Bolgarije
Ekipa Bolgarije FOTO: CEV

Danes bo v skupini še tekma med Italijo in Črno goro.

V skupini C v finskem Tampereju je še tretjo zmago vknjižila neporažena Turčija, tokrat je s 3:0 ugnala Severno Makedonijo, Rusija pa je proti Finski izgubila prvi niz, nato pa reči vendarle postavila na svoje mesto in zmagala s 3:1.

V skupini D Nemčija za drugo zmago ni imela nikakršnih težav z domačo Estonijo.