Kolumbijci za točko zaostajajo za tretjim Ekvadorjem in četrtim Urugvajem. Foto: EPA

Po zmagah na vseh devetih prejšnjih kvalifikacijskih tekmah Brazilcem tokrat ni uspelo premagati nasprotnega vratarja. Najbližje zadetku za selecao je bil Antony iz Ajaxa, ki mu v 84. minuti z bližine ni uspelo premagati vratarja Davida Ospine. Ta je že v 5. minuti Neymarju ubranil poskus z roba kazenskega prostora.

Četudi se Neymar ni vpisal med strelce, pa je nogometaš PSG vseeno prišel na naslovnice domačih medijev. V nedeljskem dokumentarnem filmu televizijske postaje DAZN je namreč 29-letnik napovedal, da bo svetovno prvenstvo v Katarju novembra 2022 verjetno njegovo zadnje.

Argentinci so v Buenos Airesu s 3:0 odpravili Urugvajce. Šestkratni najboljši nogometaš na svetu Messi je na tekmi nekdanjih svetovnih prvakov dosegel prvi gol v 38. minuti. Preostala zadetka sta dodala Rodrigo De Paul (44.) in Lautaro Martinez (62.).

Brazilija ostaja neporažena na vrhu lestvice z 28 točkami z desetih tekem, prav tako je v južnoameriških kvalifikacijah še neporažena Argentina z 22 točkami na drugem mestu. Kolumbija, ki je že odigrala 11 od 18 tekem, je peta s 15 točkami; eno mesto in eno točko za Urugvajem. Prve štiri od desetih ekip se bodo neposredno uvrstile na svetovno prvenstvo.