Leverkusen po zmagi nad Bayern Münchnom ostaja neporažen

Augsburg, 10. 02. 2024 20.56 |

STA, A.M.
7

Na derbiju 21. kroga nemške Bundeslige so nogometaši Bayer Leverkusna nadigrali Bayern München in slavili s 3:0 (1:0). Nogometaši Leipziga so na gostovanju pri Augsburgu iztržili le remi, ponovno pa se je med strelce vpisal Benjamin Šeško.

Bayer Leverkusen - Bayern München
Bayer Leverkusen - Bayern München FOTO: AP

Lekarnarje iz Leverkusna je v 18. minuti v vodstvo popeljal hrvaški branilec Josip Stanišić, serijski nemški prvaki pa si v prvem polčasu niso priigrali nobene obetavne priložnosti. Brezidejnost Bavarcev v napadu se je nadaljevala tudi v drugem delu, njihove napake v obrambi pa so domačini izkoriščali tudi v nadaljevanju. V 50. minuti je prednost Leverkusna povišal španski branilec Alejandro Grimaldo, piko na i pa je v 95. minuti postavil nizozemski branilec Jeremie Frimpong.

Po 21. krogih imajo varovanci Xabija Alonsa na prvem mestu nemške Bundeslige pet točk prednosti pred Bayern Münchnom, prav tako pa v letošnji sezoni še naprej ostajajo nepremagani v vseh tekmovanjih.

Statistika tekme Bayer Leverkusen - Bayern München
Statistika tekme Bayer Leverkusen - Bayern München FOTO: Sofascore.com

Kevin Kampl in Benjamin Šeško z Leipzigom v Augsburgu nista zapravila le dveh pomembnih prvenstvenih točk v boju za naslednjo evropsko sezono, ekipa je hkrati zamudila priložnost, da samozavestno nadaljuje Ligo prvakov in na krilih uspeha nastopi na tekmi osmine finala z Real Madridom. Dve novi točki bi Leipzigu v boju za Ligo prvakov 2024/25, kjer sta trenutno najresnejša tekmeca Borussia Dortmund in Stuttgart, prišli še kako prav. Tudi tekmec je bil primeren, saj Augsburg proti Leipzigu ni dosegel zmage že na 15 tekmah. Gostitelji so povedli v 35. minuti, ko je zadel Phillip Tietz, rezultat pa sta obrnila Lois Openda (39.) in Šeško (52.). Končni rezultat je v 60. minuti postavil Ermedin Demirović, Openda pa je v 82. zapravil enajstmetrovko za zmago Leipziga.