Drugi športi

Barcelona četrtič evropski prvak v futsalu

Riga, 02. 05. 2022 09.59 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Igralci Barcelone so se v nedeljo razveselili nove zmage v Ligi prvakov. Svoj četrti naslov so osvojili pred 8442 gledalci na turnirju v Rigi, potem ko so v finalu premagali branilca naslova Sporting CP s 4:0.

Sergio Lozano, Pito, Ferrão in vratar Dídac Plana so bili strelci za Katalonce, ki so v polfinalu premagali Benfico s 5:4 po podaljšku. Sporting pa se je v finale uvrstil po polfinalnem slavju nad francosko ekipo ACCS s 6:2. Na turnirju, v katerem je Silvo Borošak opravljal vlogo kontrolorja sojenja, so Francozi izgubili tudi tekmo za tretje mesto, Benfica jih je premagala s 5:2.

V letošnjem tekmovanju je slovenske barve zastopal Dobovec, ki se je tudi v svojem petem nastopu v Ligi prvakov prebil med 16 najboljših.