[3137,2]
188704

Avtor: Rene Vidmar
1. 4. 2023, 20.40

Bayern je na osrednji nogometni tekmi 26. kroga nemškega prvenstva zanesljivo premagal Borussio iz Dortmunda s 4:2. Bavarski velikan se je na krstni tekmi novega trenerja Thomasa Tuchela, ki je v začetku tega tedna zamenjal Juliana Nagelsmanna, vrnil na vrh razpredelnice, zdaj ima dve točki več od današnjega osmoljenca iz Dortmunda.

Bavarci so vse dvome o zmagi razrešili v uvodnih 23 minutah, ko so na Allianz Areni dosegli kar tri zadetke. Prvega je v 13. minuti zakrivil švicarski vratar Gregor Kobel, ki je napačno ocenil let žoge po globinski podaji Francoza Dayota Upamecana, ta pa se je nato odkotalila v prazen gol.

Pet minut kasneje so Bavarci že vodili z 2:0, po kotu z desne strani Joshue Kimmicha je nizozemski branilec Matthijs de Ligt žogo z glavo podaljšal do Thomasa Müllerja, ki mu iz bližine ni bilo težko doseči zadetka.

Rapsodija domačih nogometašev v rdečih dresih se je nadaljevala v 23. minuti. Vse je opravil Leroy Sane, njegov močan in natančen strel s 25 metrov je Kobel ubranil, na pravem mestu ob pravem času pa se je znašel 33-letni Müller in odbito žogo spravil za njegov hrbet.

Bavarci so v četrti minuti drugega polčasa dosegli četrti gol, po kombinirani akciji in lucidni podaji Saneja v prazen prostor pa je zadel Francoz Kingsley Coman.

Bledi Dortmundčani so v končnici zaigrali nekoliko pogumneje. V 72. minuti je po prekršku rezervista Sergea Gnabryja v svojem kazenskem prostoru nad Angležem Judom Bellinghamom glavni sodnik Marco Fritz pokazal na 11-metrovko, ki jo je uspešno izvedel Emre Can, končni izid 2:4 pa je v 90. minuti postavil Nizozemec Donyell Malen.

Video is not available for your country.

Foto/Video: Šport TV
Vir: STA

1

Razdrh: “Zadnji strel Olimpije ali slavje Celja, to bo spektakel!” (VIDEO)...Več

2

Studio Šport TV: “Pokal premešal karte, Rogaška ima realne možnosti za naslov” (VIDEO)...Več

3

Sodniška odločitev, ki je razdelila Nemčijo: “Očitno trenerji vsako leto poznamo manj pravil” (VIDEO)...Več

1

BLOG: Čas je za Elšnika, Karničnika, Iličića, Topalovića… Pridete?...Več

2

Šeško v klubskem dresu znova trese, proti Heidenheimu do svojega 10. gola v Bundesligi (VIDEO)...Več