Handanovićev Inter izgubil proti Fiorentini, Juventus boljši od Verone

Ljubljana, 01. 04. 2023 20.07 |

Nogometaši milanskega Interja so v 28. krogu italijanske lige gostili Fiorentino. Zasedba iz Firenc je zmagala z 1:0.

Statistika tekme Inter – Fiorentina
Statistika tekme Inter – Fiorentina FOTO: Sofascore.com

Pri modro-črnih tudi tokrat ni branil Samir Handanović, je pa Andreja Onanaja v 53. minuti premagal Giacomo Bonaventura. Fiorentina je tako prišla do svoje 40. točke in je začasno osma, Inter ostaja tretjem mestu s 50 točkami.

Že pred tem je Atalanta v gosteh premagala zadnjeuvrščeni Cremonese s 3:1 in se vsaj začasno povzpela na četrto mesto. Strelci za zasedbo iz Bergama so bili Marten De Roon (44.), Jeremie Boga (72.) in Ademola Lookman (93.).

Atalanta ima tako kot Milan ob tekmi manj zdaj 48 točk, štiri manj pa ima po zmagi nad Verono z 1:0 Juventus na sedmem mestu. Edini strelec v Torinu je bil Moise Kean v 55. minuti.

V nedeljo bo Bologna igrala proti Udineseju Sandija Lovrića in Jake Bijola, Monza proti Laziu, Spezia Tia Cipota proti Salernitani Domna Črnigoja, Roma proti Sampdorii Martina Turka, ob 20.45 pa bo na sporedu derbi kroga med vodilnim Napolijem in Milanom.

V ponedeljek bo še Empoli Lovra Štubljarja in Petra Stojanovića gostil Lecce, Sassuolo pa Torino.

Napoli ima na vrhu lestvice 71 točk, sledi Lazio z 52. V najslabšem položaju pa so 18. Verona z 19 točkami, 19. Sampdoria s 15 in 20. Cremonese s 13 točkami.