Colorado po zasuku ostaja med živimi (VIDEO)

Hokej 16. Maj 20246:41 0 komentarjev

Hokejisti Dallas Stars so imeli priložnost, da se kot prvi zavihtijo v konferenčni finale, a se Colorado ni dal in ostaja med živimi.

Dallas ni izkoristil prve priložnosti, da se uvrsti v konferenčni finale. Dobro mu je kazalo, povedel je z 1:0 in 2:1, nato pa so gostje iz Colorada pokazali zobe. Že v drugi tretjini je na 2:2 poravnal Cale Makar, Plaz pa je pozitivni val prenesel tudi v sklepno tretjino, ko je že po dobrih štirih minutah vodil s 4:2.

Nekaj upanja je Dallasu prinesel zadetek Logana Stankovena, a ne za dolgo, saj je usodo domačih v 57. minuti zapečatil Nathan MacKinnon. Colorado je na koncu zmagal s 5:3. MacKinnon je zadetku dodal podajo, enako velja za Artturija Lehkonena, z dvema zadetkoma pa se je izkazal Makar.

“Vse tekme za življenje ali smrt”

“Za nas so to vse tekme za življenje ali smrt. Vsak od nas se napaja z igro drugega. In danes sem to res čutil. Na ta način smo jim vsilili svojo igro,” je po tekmi dejal strelec dveh zadetkov.

Zmagovalec dvoboja med Dallasom in Coloradom bo v finalu zahoda igral z eno od kanadskih ekip. V obračunu med moštvoma Edmonton Oilers in Vancouver Canucks je izid po štirih tekmah izenačen na 2:2.