Kylian Mbappe je bil v 83. minuti prehiter z avstrijsko obrambo. Foto: Reuters

Svetovni prvaki tudi po tretji tekmi Lige narodov ostajajo brez zmage, so pa prišli do druge točke. Na stadionu Ernsta Happla so povedli gostitelji. V 37. minuti je Antoine Griezmann neuspešno iskal Karima Benzemaja. Do žoge je prišel Xaver Schlager, ki je podal Marku Arnautoviću. Ta je počakal, da se je po desnem krilu v napad vključil Konrad Laimer, ki je pred vrati našel Andreasa Weismanna, ta pa je matiral Huga Llorisa.

Francozom je točko zagotovil rezervist Kylian Mbappe. Superzvezdnik PSG-ja je v igro vstopil v 63. minuti, 20 minut kasneje pa je 27. v reprezentančni karieri zatresel mrežo. Na sredini je dobil žogo, jo poslal Christopherju Nkunkuju, ki je hitronogega napadalca zaposlil z globinsko podajo. Mbappe je švignil za hrbet avstrijski obrambi, nato pa žogo poslal pod prečko za 1:1.

Po dveh zmagah je morala Danska priznati premoč Hrvaški. Foto: Reuters

Na stadionu Parken je odločitev padla v 69. minuti. Po podaji Luke Modrića s prostega strela je poskusil Josip Stanišić, ki je po danskem bloku priboril kot. Izvedel ga je zvezdnik madridskega Rela, ki si je izmenjal dvojno podajo z Andrejem Kramarićem. Nato je žogo podal Marcelu Brozoviću, ki je poslal predložek v kazenski prostor. Kramarić je podaljšal z glavo, neuspešno pa je skušal izbijati Pierre-Emile Hoejbjerg. Žoga je prišla do Maria Pašalića, ki jo je med nogama Casperja Schmeichla poslal v mrežo.

87. minuta je teka, ko je Jonas Wind zatresel gostujočo mrežo, toda zaradi prepovedanega položaja je bil danski gol razveljavljen. Kljub porazu je Danska ostala na vrhu skupine s šestimi točkami, potem ko je slavila v prvih dveh krogih.