Nov poraz Liverpoola: Everton ugnal Kloppovo četo, uspešen tudi United

London, 24. 04. 2024 23.28 | Posodobljeno pred 9 dnevi

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min
STA, A.V.
0

Nogometaši Liverpoola so v zaključku sezone doživeli še en boleč poraz. Na zaostali tekmi 29. kroga jih je v liverpoolskem derbiju z 2:0 ugnal Everton, ki je osvojil zelo pomembne točke boju za obstanek, hkrati pa prizadejal hud udarec šampionskim ambicijam ekipe Jürgena Kloppa.

Ta zdaj za Arsenalom zaostaja tri točke, pred Manchester Cityjem, ki bo tekmo 29. kroga odigral v naslednjih dneh, tekmec bo Brentford, pa ima kljub dvema tekmama več le točko prednosti.

Navijače redsov je prvi v slabo voljo spravil Jarrad Branthwaite, ki je v 27. minuti dosegel prvi gol na tekmi, drugega je v 58. minuti prispeval Dominic Calvert-Lewin. Za Liverpool je bil to šele četrti poraz v prvenstvu.

Statistika tekme: Everton vs. Liverpool
Statistika tekme: Everton vs. Liverpool FOTO: Sofascore.com

Manchester United je vendarle strl zadnjeuvrščeni Sheffield United, čeprav je bilo nekaj časa videti, da bo doživel novo sramoto. Gosti so namreč dvakrat vodili, za preobrat pa je poskrbel Bruno Fernandes, ki je v 61. minuti izkoristil enajstmetrovko, nato pa mrežo zatresel še dvajset minut pozneje. Končni izid 4:2 je v 85. minuti postavil Rasmus Hoejlund.

Bournemouth je v gosteh z 1:0 ugnal Wolverhampton, Crystal Palace pa doma z 2:0 Newcastle, oba gola je dosegel Jean-Philippe Mateta.