Aktualni prvaki nemočni v New Yorku, zmaga Pittsburgha nad San Josejem

New York, 03. 01. 2022 08.01 |

A.V., STA
0

Hokejisti New York Rangers so v severnoameriški poklicni hokejski Ligi NHL lažje od pričakovanj s 4:0 odpravili aktualne prvake Tampa Bay Lightning. Precej bolj zanimivo je bilo na obračunu med Pittsburgh Penguins in San Jose Sharks, ki so ga z izidom 8:5 dobili prvi. Za zmagovalno moštvo sta po trikrat zadela Bryan Rust in Evan Rodrigues. Za prvega je bil to peti "hat-trick" v najmočnejši hokejski ligi na svetu.

Na prvi tekmi Jets po dveh tednih, pet tekem je bilo odpovedanih zaradi okužb z novim koronavirusom, je odločilni zadetek dosegel Kyle Connor po dveh minutah in 39 sekundah podaljška.

Vratar gostov Connor Hellebuyck je zbral kar 42 obramb, Mattias Janmark pa je za Vegas dvakrat zadel v zadnji tretjini, tudi izenačujoči gol devet sekund pred koncem rednega dela.

Šved Mika Zibanejad je v New Yorku dosegel tri gole, Chris Kreider tri podaje, edini preostali gol na tekmi pa je zabil Ryan Strome. Ruski vratar Igor Šesterkin je ubranil vseh 38 strelov dvakratnih zaporednih prvakov lige iz Tampe. Ti so v strelih nadigrali tekmece, ruski vratar ekipe iz Floride Andrej Vasilevskij je zaustavil 17 strelov domačih, vendar je bil tokrat Šesterkin nepremagljiv, kar je izpostavi tudi trener Tampe Jon Cooper.

Tudi hokejisti iz ameriške prestolnice so klonili na domačem ledu. Srečanje je s svojim drugim golom po dveh minutah in 56 sekundah podaljška odločil Švicar Nico Hischier, ki je pred tem še dvakrat podal za zadetek. Damon Severson je za domače dosegel gol in podajo, vratar Mackenzie Blackwood pa je za tretjo zmago v nizu New Jerseyja, vse so bile dosežene z golom razlike, zaustavil 27 strelov gostiteljev.

Dve tekmi sta se končali s 5:1 za goste; Boston Bruins so v Detroitu nadigrali Red Wings, Calgary Flames pa Chicago Blackhawks. Na srečanju v Pittsburghu je bilo 13 golov, Penguins so San Jose Sharks premagali z 8:5. Za osmo zmago v nizu pingvinov sta po tri gole dosegla Evan Rodrigues in Bryan Rust. Igralci Colorado Avalanche so s 4:2 odpravili Anaheim Ducks.