Afera sodna stavba: ko je država plačala ...

Ljudmila Novak: »Če nekdo stokrat pove, da sem ...

Kocine pokonci... Poglejte, komu je Pogačar ...

nu
nu
0 01.02.2023 19:12:31

Kakšna tekma! Maribor se je pomeril z ukrajinskim prvakom, Kronavetru uspelo nekaj norega ...

Grega Wernig
Nogometaši Maribora so odigrali generalko pred nadaljevanjem sezone.

Vijoličasti so odigrali svojo zadnjo tekmo v turškem Beleku, na generalki pred nadaljevanjem sezone je bil njihov tekmec ukrajinski velikan Šahtar iz Donjecka. V izredno zanimiv, golov polni tekmi so se aktualni slovenski in ukrajinski prvaki razšli z izidom 4:4, obračun pa je zaznamoval veteran Rok Kronaveter, ki je gol zabil neposredno iz kota!

Dva gola je za Maribor zabil Ivan Brnić, predvsem prvi je bil spektakularen, enega je zabil tudi Marko Božić. Vijoličasti so sicer ves čas lovili zaostanek. Ukrajince je v vodstvo v 15. minuti popeljal Zubkov, podvojil ga je Kriskiv. Za 1:2 je zadel Brnić, do konca polčasa pa je za Šahtar v polno še drugič meril Kriskiv. Četa Damirja Krznarja, ki je Josipa Iličića tokrat v igri pustil zgolj prvih 45 minut, potem pa ga zamenjal z odlično razpoloženim Rokom Kronavetrom, je v drugem delu hitro prišla do izenačenja. Najprej po mojstrovini Kronavetra, nato še z drugim golom Brnića. V 71. minuti so Ukrajinci spet povedli, zadel je Bondarenko, končni izid 4:4 je postavil Božić.

Mariborčani bodo v Turčiji opravili še nekaj treningov, v petek pa se preko Dunaja vračajo nazaj domov.

Maribor - Šahtar 4:4 (1:3)

MARIBOR: Pridgar (46' Bergsen), Milec (80' Žinič), Watson (80' Mitrović), Šoštarič Karič (69' Uskoković), Guerrico (80' Šoštarič Karič), Antolin (69' Lorber), Repas (69' Laušić), Brnić (77' Božičković), Božić (70' Kryeziu), Iličić (46' Kronaveter), Vipotnik (80' Sirk). Trener: Damir Krznar.

ŠAHTAR: Trubin, Traore, Bondar, Stepanenko, Sudakov, Zubkov, Gocholeishvili, Mykhailichenko, Kryskiv, Bondarenko, Faryna. Klop: Shevchenko, Siheiev, Totovytskyi, Sikan, Boriachuk, Lucas Taylor, Gluschenko, Yuschchenko, Kozik, Rosputko, Rakitskyi. Trener: Igor Jovićević.

Strelci: 0:1 Zubkov (15), 0:2 Kryskiv (34), 1:2 Brnić (38), 1:3 Kryskiv (40), 2:3 Kronaveter (48), 3:3 Brnić (51), 3:4 Bondarenko (71), 4:4 Božić (77)

Značke: maribor, šahtar