Teniški globus, 27. maj

Dva slavila sploh prvič, Svitolina prvič po rojstvu hčerke

Lucia Bronzetti | Lucia Bronzetti | Foto Guliver Image

Lucia Bronzetti

Končujejo se zadnji turnirji pred začetkom grand slama v Parizu. Svoj prvi WTA naslov je osvojila 24-letna Lucia Bronzetti, ki je je zmagovalka turnirja v Rabatu. V Lyonu pa je svoj prvi naslov ATP osvojil 18-letni Arthur Fils. Strasbourg je osvojila Elina Svitolina, ki je oktobra postala mamica.

Rafael Nadal
Sportal Pogrešali ga bodo, brez njega ne bo isto

Italijanka Lucia Bronzetti je zmagovalka teniškega turnirja v Rabatu. V finalu je bila po dveh urah in 48 minutah boljša od Avstrijke Julije Grabher s 6:4, 5:7 in 7:5. Štiriindvajsetletna Italijanka, ki je bila pred turnirjem 102. igralka na svetu (v ponedeljek se ji obeta uvrstitev okoli 65. mesta), je v drugem finalu WTA prišla do prvega naslova v karieri. Pred tem je julija lani igrala v finalu Palerma. Maroko bo zadovoljna zapustila tudi dve leti starejša Avstrijka (74.), ki je prvič igrala v finalu turnirja WTA. Pred tem je bil njen najboljši rezultat četrtfinale v Istanbulu 2022.

Svitolina slavila prvič po rojstvu hčerke

Ukrajinka Elina Svitolina je v finalu teniškega turnirja v Strasbourgu premagala Rusinjo Ano Blinkovo s 6:2 in 6:3. To je njen 17. naslov v karieri in prvi po rojstvu hčerke Skai, ki je v zakonu s francoskim teniškim igralcem Gaelom Monfilsom prišla na svet oktobra lani. Svitolina, ki je bila 2017 že tretja igralka na svetu, je 66. igralko z lestvice WTA premagala po uri in 34 minutah.

Fils od povabila do prvega naslova

Arthur Fils | Foto: Reuters Arthur Fils Foto: Reuters Francoz Arthur Fils je osvojil teniški turnir v Lyonu. Do prvega naslova v karieri je prišel s povabilom organizatorja. V finalu je bil boljši od Argentinca Francisca Cerundola s 6:3, 7:5.  Fils, ki je bil na začetku tedna 112. igralec svetu, na novi lestvici pa bo napredoval na 63. mesto, je prvič v karieri igral v finalu turnirja ATP. Pred enim letom je bil 18-letnik okoli 300. mesta.

Fils je postal tretji domačin z naslovom na turnirju v Lyonu. Pred njim sta ga osvojila Benoit Paire in Jo-Wilfried Tsonga. Za pet let starejšega Argentinca, ki je bil kot 28. tenisač ATP in četrti nosilec 562.815 evrov vrednega turnirja favorit za zmago, je bil to četrti finale v karieri. Dobil je le enega, lani v Bastadu.

Jarry zmagovalec turnirja v Ženevi

Čilenec Nicolas Jarry je v Ženevi prišel do tretjega naslova v karieri po Bastadu 2019 in Santiagu de Chile 2023. V finalu je bil boljši od Bolgara Grigorja Dimitrova z 2:0 v nizih. Za Jarryja je bil to peti finale v karieri, drugi v Ženevi. Med obema naslovoma je moral odslužiti 11-mesečno prepoved nastopanja zaradi uživanja prepovedanih substanc.