158291

Bundesliga: Leipzig izkoristil spodrsljaj Freiburga

Avtor: Urban Kolman
6. 5. 2022, 12.13

Medtem ko so prva tri mesta v nemški Bundesligi že oddana Bayernu, Borussii Dortmund in Bayerju, bo še sila pestro na poziciji številka 4. Freiburg je s porazom v soboto proti Unionu na stežaj odprl vrata Leipzigu. Kevin Kampl (igral je vso tekmo) in druščina so odgovorili s prepričljivo zmago s 4:0 proti Augsburgu in so tako znova na četrtem mestu. Stuttgart je na dnu sicer iztržil točko proti Bayernu, a ima pred zadnjim krogom tri zaostanka za Hertho.

Zvezdniki bavarske ekipe so si naslov zagotovili že pred 14 dnevi z zmago v derbiju z 3:1 nad Borussio Dortmundom. Slavje na razprodanem domačem stadionu pa je bilo po dveh letih pandemije koronavirusa izjemno.

Na tekmi je Stuttgart povedel z golom Tiaga Tomasa v deveti minuti, Serge Gnabry (35.) in Thomas Müller (44.) pa sta že v prvem delu poskrbela za preobrat. Že v 52. minuti je za končni izid poskrbel Saša Kalajdžić.

Točka je bila za Stuttgart še kako pomembna, saj ekipa ostaja na 16. mestu, ki vodi v dodatne kvalifikacije za obstanek v elitni bundesligi s tretjeuvrščeno ekipo druge lige. Tri točke več ima berlinska Hertha in tri manj Arminia iz Bielefelda. Stuttgart bi si zdaj lahko priboril celo neposredni obstanek, če v naslednjem krogu doma premaga Köln, Hertha pa izgubi na gostovanju v Dortmundu.

Na tekmi se je od bavarskega dresa poslovil tudi reprezentant Niklas Süle, ki se v novi sezoni seli k tekmecu Borussii Dortmund.

V boju za ligo prvakov pa vnovič dobro kaže Leipzigu z nekdanjim slovenskim reprezentantom Kevinom Kamplom, ki je tekmo začel v prvi postavi. Ekipa iz Saške je danes s 4:0 (1:0) ugnala Augsburg in na lestvici na četrtem mestu prehitela finalista nemškega pokala Freiburg. Zdaj bo Leipzig sam odločal o svoji usodi, tekmec pa bo predzadnja Arminia iz Bielefelda.

Pred več kot 37.000 gledalci je Leipzig povedel v 40. minuti po golu Portugalca Andreja Silve. Po menjavi strani je dvakrat zabil Francoz Christopher Nkunku (48./57.) končni izid pa je iz enajstmetrovke postavil Šved Emil Forsberg (64.).

Za Leipzig je bila zmaga še kako pomembna, saj se je ekipa tri dni po porazu v polfinalu evropske lige 1:3 (Glasgow Rangers) težko zbrala za ta pomemben nastop, saj so Leipzigu pohajale moči tudi v prvenstvu, v katerem je nazadnje doživel dva poraza z Union Berlinom (1:2) in Borussio Mönchengladbachom (1:3). Union Berlin je bil v soboto usoden tudi za Freiburg.

Na prvi današnji tekmi sta se Eintracht Frankfurkt, ki je po uvrstitvi v finale evropskega pokala zaigral z ekipo B, in Borussia Moenchengladbach razšla 1:1 (0:1). Gostje so povedli z golom Francoza Alassaneja Plee (4.), v drugem delu pa je poravnal Portugalec Goncalo Mendez Paciencia (66).

1

Ante Šimundža po novi zmagi: “Če so igralci utrujeni po treh dnevih, potem Maribor zanje ni pravo mesto” (VIDEO)...Več

2

Oskar Drobne: “Odličen prvi polčas v Ljudskem vrtu, v drugem delu smo hitro padli” (VIDEO)...Več

3

Sodniška odločitev, ki je razdelila Nemčijo: “Očitno trenerji vsako leto poznamo manj pravil” (VIDEO)...Več

1

BLOG: Čas je za Elšnika, Karničnika, Iličića, Topalovića… Pridete?...Več

2

Šeško v klubskem dresu znova trese, proti Heidenheimu do svojega 10. gola v Bundesligi (VIDEO)...Več