Remi in poraz Olimpije, v enem dnevu je igrala kar dvakrat

Nogomet 27. Jan 202422:12 0 komentarjev
Zoran Zeljković prvič začenja tekmovalno obdobje kot trener Olimpije. FOTO: Aleš Fevžer.

Nogometaši Olimpije so na pripravah v Turčiji za konec pripravljalnih tekme zaigrali kar dvakrat. Dopoldne so remizirali z Novim Pazarjem iz Srbije, popoldne pa izgubili proti Baniku iz Ostrave.

Dopoldne so državni in pokalni prvaki, ki so trenutno na drugem mestu prvenstvene lestvice s kar desetimi točkami zaostanka za vodilnim Celjem, igrali proti trenutno petouvrščenemu srbskemu prvoligašu Novemu Pazarju in remizirali z 2:2. Za Ljubljančane, ki so zaostajali z 0:1 in vodili z 2:1, sta že v prvem polčasu zadela Marko Ristić v 18. in Nemanja Motika v 43. minuti.

Popoldne so bili varovanci Zorana Zeljkovića na delu še drugič, proti Baniku iz Ostrave, ki je po prvi polovici sezone na šestem mestu češke prvoligaške razpredelnice, pa so izgubili z 2:3. Olimpija je zaostajala že z 0:2, a se potem v zadnjem delu tekme v petih minutah vrnila v igro. Najprej je v 74. minuti v polno meril Raul Florucz, potem pa v 79. minuti še 17-letni Aldin Jakupović. Toda Čehi so v zadnji minuti zadeli še tretjič in zmagali.

Olimpija se bo iz Turčije vrnila v ponedeljek, generalko pred drugim delom sezone pa bo odigrala v soboto, ko se bo pomerila z avstrijskim Wolfsbergerjem.

Prvo tekmo drugega dela sezone bodo zmaji odigrali v soboto 10. februarja, ko bodo v 20. prvenstvenem krogu v Stožicah gostili zadnjeuvrščeno Rogaško.