9266 ogledov

Nogometaš Maribora z glavo treščil v betonski zid, takšno je stanje

Print Screen
Vezist Maribora Nino Žugelj se je po zagotovilih iz njegovega kluba izognil hujši poškodbi.

Maribor je na povratni tekmi drugega kroga kvalifikacij lige prvakov na gostovanju v Kišinjevu klonil z minimalno razliko proti Šerifu iz Tiraspola (0:1).

Za vijoličaste je bila usodna 88. minuta srečanja, ko se je pod edini zadetek na tekmi podpisal Momo Yansane.

Šerif Tiraspol NK Maribor Liga prvakov Šport Mariborčani niso ustrelili Šerifa

Prva tekma v Mariboru se je končala brez zadetkov, kar pomeni, da je slovenski prvak s porazom na gostovanju v moldavski prestolnici sklenil nastope v kvalifikacijah za preboj v najelitnejše klubsko tekmovanje na stari celini.

Evropsko pot bodo vijoličasti nadaljevali v evropski ligi, kjer jih v tretjem krogu kvalifikacij čaka finska ekipa HJK Helsinki, ki je proti češki Viktorii iz Plzna v dveh tekmah izgubila z 1:7.

Na sinočnji tekmi v Kišinjevu jo je še pred iztekom prvega polčasa grdo skupil vezist gostujoče ekipe Nino Žugelj, ki je po grobem posredovanju domačega nogometaša z glavo trčil v betonski zid. Pri tem na srečo ni utrpel hujših poškodb, kar je za klubsko spletno stran potdil trener Radovan Karanović.

Nino Žugelj | Avtor: NK Maribor/Twitter NK Maribor/Twitter

"K sreči je vse okej. Dobro se je razpletlo, čeprav je delovalo kar zastrašujoče po hudem padcu, ki sem ga videl neposredno ob robu igrišča. Moram priznati, da me je bilo strah, ker je Nino po neprijetnem dvoboju udaril z glavo ob betonsko ograjo. Veseli spoznanje, da se je neprijetna situacija končala srečno. Po opravljenem pregledu v bolnišnici se je vrnil v hotel in ni imel morebitnih dodatnih nevšečnosti," je povedal strateg mariborske ekipe.

Žuglja je v drugem polčasu na zelenici zamenjal Ignacio Guerrico.

Posnetek udarca v betonski del zaščitne ograde si lahko ogledate v priloženem posnetku (od 1:30 dalje).