Košarka

Budućnost pahnila Krko na rob izpada

Novo mesto, 02. 04. 2022 18.57 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Košarkarji Krke so v 25. krogu lige ABA izgubili z Budućnostjo z 72:84 (13:24, 30:49, 44:69), po čemer so njihove možnosti za obstanek med regionalno elito le še minimalne.

Košarkarji Krke bodo prihodnjo sezono skoraj zagotovo igrali v ligi ABA 2.
Košarkarji Krke bodo prihodnjo sezono skoraj zagotovo igrali v ligi ABA 2. FOTO: Aljoša Kravanja

Košarkarji Krke so doživeli devetnajsti poraz v ligi ABA in le še čudež jih lahko reši pred izpadom iz regionalnega tekmovanja. Novomeščani morajo do konca rednega dela dobiti vse tri tekme, hkrati pa upati, da bo njihov edini tekmec v boju za predzadnje mesto, ki vodi v razigravanje za obstanek, Split, izgubil preostale tri preizkušnje.

Krka ima na zadnjem mestu izkupiček 4-16, Split, ki ima boljše medsebojno razmerje, pa 6-17. Novomeščani bodo v naslednjih dveh krogih gostovali pri Igokeji in Mornarju ter tekmovanje končali doma proti Megi, Dalmatinci pa bodo gostili FMP, Zadar in Budućnost.

Varovanci trenerja Daliborja Damjanovića so bili danes brez možnosti za presenečenje. Budućnost, ki se poteguje za čim boljše izhodišče pred končnico, je vodila od prve do zadnje minute. Prvo dvomestno prednost si je priigrala že po petih minutah, ko je semafor v dvorani Leona Štuklja kazal rezultat 15:3.

Krka je poraz omilila v zadnji četrtini, ki jo je dobila z 28:15, zanimivo pa je, da so se pravi vsi igralci obeh ekip, ki so stopili na parket, vpisali med strelce. Pri domačih je Rok Stipčević zbral 13 točk, v vrstah Budućnosti pa je bil prvi strelec Edin Atić (15).