V tej restavraciji natakarji žalijo goste!!!

Maribor zavit v črno: Umrl nekdanji nogometaš ...

STA
0 29.03.2023 22:42:48

V ženskem odbojkarskem četrtfinalu brez tretje tekme

calcitvolley.si
V četrtfinalu ženskega odbojkarskega prvenstva ne bo potrebno odigrati nobene tretje tekme. Calcit Volley, Nova KBM Branik, GEN-I Volley in Formis so zmagali na prvih obračunih v soboto, uspeh pa potrdili tudi na povratnih tekmah.

Kamničanke z drugoligaško ekipo Luke Kopra niso imele nikakršnih težav in jim niti ni bilo treba igrati v najboljši postavi in s polno močjo.

Pokalne prvakinje iz Maribora so resno vzele opozorilo s prvega dvoboja proti ATK Grosupljem, ko so se po velikem preobratu rešile šele v petem nizu. Tokrat Grosupeljčanke niso bile tako nevarne, njihova igra je bila precej slabša kot v domači dvorani. V prvem nizu so se s favoritinjami še nekako kosale, v preostalih dveh pa niso več grozile.

Nekaj podobnega kot za Mariborčanke velja tudi za Novogoričanke. Na prvi tekmi v Novi Gorici proti Ankaranu niso imele lahkega dela, v Kopru je bilo vendarle nekoliko lažje. Z malo več zbranosti bi lahko zmagale s 3:0, a so v končnici tretjega niza zapravile prednost. A napake so popravile v četrtem, ki so ga sicer slabo začele, a precej bolje nadaljevale. Z 21 točkami je bila pri zmagovalkah najučinkovitejša Polona Frelih.

Formis je Sip Šempeter premagal že na gostovanju, napredovanje pa je potrdil še z zmago v Hočah. Z blokom, skupno so jih Rogožanke dosegle kar 17, so nadigrale tekmice, ki so sicer dobile drugi niz, še kakšnemu pa niso bile niti blizu. Žana Godec je pri zmagovalkah dosegla 17, Nika Milošič pa 16 točk.

Značke: odbojka, dp