PLT: Olimpija do zanesljive zmage (VIDEO)

Nogomet 17. Feb 202414:50 > 17:03 0 komentarjev

Na prvi tekmi 21. kroga Prve lige Telemach je Koper v Kidričevem z 2:1 premagal Aluminij. V soboto sta bili na sporedu dve tekmi. V Rogaški Slatini so se opekle Domžale, Olimpija pa je prišla do zanesljive zmage nad Radomljami (3:1).

Nogometaši Olimpije so po spodrsljaju v prejšnjem krogu tokrat prišli do zmage na gostovanju pri Radomljah. Prvi zadetek je v 22. minuti dosegel Nemanja Motika, v nadaljevanju srečanja pa je zablestel Antonio Marin, ki je dosegel dva zadetka za zmaje.

Častni zadetek za domačine je dosegel Dejan Vokić, mlinarji so še nekajkrat ogrozili vrata Olimpije, toda na koncu se s tremi točkami v prestolnico vračajo varovanci Zorana Zeljkovića.

Nova zaušnica Domžalčanom

Sobotni spored sta odprli moštvi, ki sta iz prejšnjega kroga prinesli povsem različne občutke. Rogaška je v Stožicah proti Olimpiji pokazala marsikaj dobrega, a zaradi padca koncentracije v zaključku tekme Ljubljano zapustila le s točko. To je nadgradila na prvi domači tekmi pomladi in doma porazila Domžalčane.

Že v prve četrt ure so gledalci tik ob hrvaški meji videli tri zadetke, spet pa se je izkazala zimska okrepitev Slatinčanov Patrik Mijić, ki se je v par minutah med strelce vpisal kar dvakrat!

Ena izmed potez srečanja je tudi obramba enajstmetrovke Ajdina Mulalića, ki je “rumeni družini” preprečil izenačenje ob koncu prvega polčasa. Zmago sta za Rogaško v drugem delu potrdila Gal Kurež in Alen Korošec za končni rezultat 4:1.

Rogaško v naslednjem krogu čaka obračun v gosteh pri vodilnem Celju, medtem ko bodo Domžalčani med tednom točke iskali proti Olimpiji v Stožicah.

V Kidričevem odločitev padla v zadnjih minutah

Otvoritvena tekma v 21. kroga je bila odigrana že v petek. Oba tokratna tekmeca sta bila v prejšnjem krogu poražena. Aluminij je bil s kar 0:7 ponižan v Ljudskem vrtu, Koper pa je klonil proti Radomljani.

Kanarčki so tekmo v Kidričevem bolje začeli. Že v 4. minuti je s prvencem Primorce v vodstvo popeljal Maj Mittendorfer, a Aluminij ni dolgo zaostajal. Že 15 minut kasneje je za Kidričane izenačil Tom Kljun, ki je tako kot koprski kolega odprl strelsko bilanco v prvoligaški druščini.

Odločitev o zmagovalcu je tako padla v drugem polčasu. Ob koncu rednega dela je tudi z nekaj sreče Kopru zmago zagotovil Timothee Nkada. Koper je vsaj začasno skočil na tretje mesto, šumarji pa so ponudili priložnost zadnji Rogaški, da se jim v primeru osvojitve točk približa.

Derbi najbolj vročih

Glede na prikazano na začetku pomladi, Celje in Bravo zagotovo spadata med najbolj vroče ekipe lige. Na stadionu ŽAK nikoli nikomur ni lahko, še posebej pa ne takrat, ko so Šiškarji v formi. Tekma z najboljšo ekipo prvenstva bo dober pokazatelj, do kam lahko v tej sezoni sežejo Ljubljančani, po drugi strani pa bomo dobili tudi nov odgovor na to, ali lahko še kaj zamaja dominanten status grofov v slovenskem nogometnem prostoru.

Diši po vijol’čni pomladi

Potem ko so do vrha napolnili mrežo Aluminija, Mariborčane v Fazaneriji ta konec tedna čaka nov zrelostni izpit. Po polomu proti Celju bodo morali namreč Prekmurci na vselej zanimivem prekmursko-štajerskem derbiju pokazati drugačen obraz, kar posledično pomeni, da vijolice v domovanju črno-belih prav gotovo ne čaka lahka naloga. To bo tekma, ki bo v veliki meri nakazala, kaj lahko in česa ne morejo več doseči eni oziroma drugi v preostanku sezone Prve lige Telemach.