Atrij Celje. Foto: TV Slovenija/Petra Bezjak
Atrij Celje. Foto: TV Slovenija/Petra Bezjak

Celjski kriminalisti so zadevo preiskovali tri leta in ugotovili, da si je družba Atrij med letoma 2005 in 2017 v škodo etažnih lastnikov pridobila protipravno premoženjsko korist v vrednosti 2,5 milijona evrov. Osumljeni fizični osebi pa sta si prilastili še približno 700.000 evrov. Gre za zbrana in neodvedena sredstva obratovalnih stroškov in najemnin za tretje osebe, torej komunalnih stroškov, stroškov elektrike, zavarovanja in podobno.

Večer poroča, da je tožilstvo obtožnico zoper Cinka in njegovo računovodkinjo vložilo že aprila, vendar še ni pravnomočna. Obtožena sta zoper obtožnico ugovarjala, zunajrazpravni senat pa naj bi o ugovorih odločil v kratkem.

Ob predstavitvi kriminalističnih izsledkov maja 2020 je vodja skupine za finančno kriminaliteto v sektorju kriminalistične policije Policijske uprave Celje Ervin Stojnšek povedal, da naj bi šlo pri oškodovanju za kar 244 večstanovanjskih in poslovnih objektov z območja skoraj celotne celjske regije. Povzročena škoda na posameznem večstanovanjskem objektu naj bi znašala od nekaj sto do več kot 50.000 evrov. Skupaj naj bi bilo oškodovanih več kot 6000 etažnih lastnikov posameznih nepremičnin.

Upanja, da bodo oškodovani lastniki kdaj videli svoj plačani denar, po navedbah Večera kljub vložitvi obtožnice ni veliko. Lahko se namreč zgodi, da bo sodišče upnike ne glede na izid sojenja napotilo na pravdo, ta pa se bo verjetno zavlekla še za nekaj let.