REDAKCIJA - KOLOFON (EKIPA)

Registracija edicije: Elektronski časopis INSAJDER je vpisan pri Ministrstvu za kulturo z odločbo št. 006-203/01 pod zaporedno številko 36. Mednarodna serijska številka edicije: ISSN 1408-0990. Odgovorni urednik Igor Mekina.

Musk razkril, kako je Twitter cenzuriral afero sedanjega predsednika ZDA z lažmi o »ruskih dezinformacijah«

Musk razkril, kako je Twitter cenzuriral afero sedanjega predsednika ZDA z lažmi o »ruskih dezinformacijah«Družina na prvem mestu, ljubeči oče in podjetni sinko: Joe in Hunter Biden. Vir: Telegram, zajem zaslona

Elon Musk, novi večinski lastnik omrežja Twitter (s katerega se je stranka Gibanje Svoboda pravkar umaknila!) je dokazal, zakaj so zgodbe o tem, da bo kot nov lastnik Twitterja »nevaren« za svobodo govora v resnici propaganda dela politike, ki ima velik vpliv na družbena omrežja.

Vodilni ameriški mediji zgodbo prikrivajo še danes. Na naslovnicah NY Timesa in Washington Posta te zgodbe ni bilo, kot da ne bi obstajala.

Z objavo »Dokumentov Twitterja« (Twitter Files) oziroma notranjo korespondenco iz samega podjetja je razkril, kako je vodstvo tega družbenega omrežja pred ameriškimi predsedniškimi volitvami leta 2020 prikrilo pomembno afero Hunterja Bidna, sina sedanjega predsednika ZDA.

Na tisoče pisem, dokumentov in podatkov, najdenih v računalniškem servisu na pozabljenem laptopu sina ameriškega predsednika so preprosto označili za »rusko propagando.«

Vodilni ameriški mediji zgodbo prikrivajo še danes. Na naslovnicah NY Timesa in Washington Posta te zgodbe ni bilo, kot da ne bi obstajala.

Pri tem so v Twitterju pa tudi Facebooku delovali celo po navodilih FBI in ameriških tajnih služb.

To zgodbo so nato prikrili tudi vsi ostali osrednji ameriški mediji.

Trditve Donalda Trumpa, da je Joe Biden zmagal s pomočjo volilne kraje, so zato glede preštetih glasov še vedno nedokazane, da pa je »globoka država« v obliki demokratsko usmerjenih uradnikov vplivala na predsedniške volitve leta 2020 tako, da je prikrila zelo pomembno zgodbo o enem predsedniškem kandidatu v tekmi – pa je sedaj jasno vsem.

Zelo verjetno je, da Joe Biden brez prikrivanja spornih dejanj sina Hunterja na družbenih omrežjih - sploh ne bi postal predsednik ZDA.

Ukrajina je stalnica v življenju Bidnovih: Joe Biden. Vir: Zajem zaslona, Telegram

Številni Američani pred volitvami 2020 zato sploh niso vedeli o dvomljivih poslih sedanjega prvega sina z ukrajinskimi in kitajskimi energetskimi tajkuni v času administracije Baracka Obame, ko je bil Hunterjev oče podpredsednik ZDA.

Razen New York Posta, ki smo ga tudi v Insajderju pogosto povzemali, večina velikih medijev leta 2020 sploh ni poročala o kazenski preiskavi Hunterja, sina demokratskega predsedniškega kandidata Joeja Bidna, saj je Twitter razprave o tem cenzuriral – tudi na prošnjo demokratov.

Ti pri tem niso bili enotni in celo nekateri vidni demokrati so se spraševali o kršenju prvega amandmaja k ameriški ustavi, ki govori o pravici govora, elektronsko dopisovanje pred volitvami 2020 pa kaže tudi posredne zahteve kongresnih demokratov za še več cenzure.

Nekdanji poslovni partner Hunterja Bidna Tony Bobulinski je že tedaj poročal o domnevni obvezni desetini dobičkov za Hunterjevega očeta Joeja, vse pa kaže, da o cenzuri ni odločal tedanji lastnik Twitterja Jack Dorsey, ampak že odpuščena strokovnjakinja omrežja za legalne zadeve Vijaya Gadde.

Nekdanji poslovni partner Hunterja Bidna Tony Bobulinski je prvi razkril domnevno obvezno desetino dobičkov za Hunterjevega očeta Joeja.

Ta naj bi zahtevala uporabo algoritmov, s katerimi običajno preprečujejo širjenje otroške pornografije, in med drugim so cenzurirali tudi izjave predstavnice za tisk tedanjega ameriškega predsednika Donalda Trumpa Kayleigh McEnany.

O tem je v seriji tvitov prvi poročal novinar Matt Taibbi, ki mu je novi Twitterjev lastnik Elon Musk omogočil dostop do elektronskega in drugega dopisovanja prejšnjih menedžerjev.

Ti so se izgovarjali, da naj bi bili podatki s prenosnega računalnika ukradeni, pa čeprav ga je Hunter Biden sam pozabil v popravljalnici računalnikov v Delawarju in ga je lastnik popravljalnice po preteku zakonskega obdobja predal zveznemu preiskovalnemu uradu FBI.

John Paul Mac Isaac je kopijo podatkov s Hunterjevega prenosnega računalnika posredoval tudi Trumpovemu odvetniku Rudyju Giulianiju, ki jo je predal New York Postu.

Brez tega afera morda sploh ne bi prišla na dan, saj je že Facebookov šef Mark Zuckerberg poročal o FBI-jevih opozorilih glede širjenje domnevnih ruskih dezinformacij pred predsedniško kampanjo 2020, več kot petdeset nekdanjih obveščevalnih uradnikov pa je javno zatrdilo, da gre za ruska podtikanja.

V resnici pa so bile to laži.

Toda mnogi tega niso izvedeli nikoli. Twitter je namreč začasno ukinil račun časopisa NYP tri tedne pred predsedniškimi volitvami leta 2020, ker naj bi kršil politiko o »hekiranih materialih«.

Tudi to je bilo neutemeljeno.

Toda glede na vire, ki jih navaja Taibbi, bi to običajno najprej zahtevalo konkretne dokaze ali opozorilo organov pregona.

Uradne politike Twitterja pravijo, da se pri ugotavljanju, ali je prišlo do vdora, opirajo na »vrsto dokazov«, vključno s policijskimi poročili in »drugimi verodostojnimi javno dostopnimi informacijami«.

Vendar takšnih dokazov o ruski spletki v konkretnem primeru v resnici - ni bilo.

Veliko število levih in liberalnih medijev ob tem zdaj celo napada Matta Taibbija in Elona Muska zaradi razkrivanja te zgodbe, ki kaže, da je bil sedanji predsednik ZDA vpleten v podkupovanja in da je njegov sin s pomočjo sklicevanja na svojega očeta dobival pomembne posle, denar pa porabil za droge, prostitutke in druge podobne aktivnosti.

Tega razkritja so se razveselili tudi v Rusiji, kjer s citiranjem ameriških strokovnjakov poudarjajo, kako so se dejansko demokrati Joeja Bidna nezakonito vmešavali v ameriške volitve – pod krinko obtožb, da gre za ruske dezinformacije.

Sedanji dokumenti kažejo čudenje Jacka Dorseyja zaradi prikrivanja afere, pa tudi zavedanje dela Twitterjevih zaposlenih, da je zatiranje širjenja članka New York Posta cenzura.

Hunter Biden je sam dokumentiral plačila ukrajinske Burisme in kitajskega podjetja, povezanega s tamkajšnjo komunistično partijo, ter srečanja s prostitutkami in svojo odvisnost od mamil.

Tudi mediji, ki so se pustili utišati s strani ameruških tajnih agentov in zveznih policistov ZDA danes pritrjujejo, da so objavljeni dokumenti pristni, isto velja za dokumente Twitterja, ki razkriva cenzuro v osrčju ameriške države.

Hunter Biden
Ukrajinski čudež: Kako je Hunter Biden služil 84.000 dolarjev na mesec, medtem ko je delal od doma. Vir: Zajem zaslona, Twitter

V krogih sedanjega predsednika ZDA pa Hunterja Bidna branijo, češ da je premagal odvisnost, Joe Biden pa se je nedavno norčeval tudi nad napovedano preiskavo prihajajoče republikanske večine predstavniškega doma.

In ne pozabimo, da je prav zato, ker je Donald Trump od Kijeva in ukrajinskega predsednika Volodomirja Zelenskega zahteval preiskavo početja Hunterja Bidna in njegovega očeta ter to vezal na pomoč tuji državi (Ukrajini) - nato tudi sam postal tarča preiskave.

Zato je objavo dokumentov Twitterja, ki razkrivajo cenzuro, mogoče razumeti tudi kot napoved »impeachmenta«, tokrat proti demokratskemu predsedniku.

Twitter je deloval kot organ demokratske stranke, v bistvu z demokratskimi operativci, ki so vodili podjetje, preden ga je prevzel Elon Musk, in morda malo tudi zdaj.

Tega Twitterjevega razkritja so se razveselili tudi v Rusiji, kjer s citiranjem ameriških strokovnjakov poudarjajo, kako so se dejansko ameriški demokrati nezakonito vmešavali v volitve leta 2020 – pod krinko obtožb, da gre za ruske dezinformacije.

Objava datotek na Twitterju, ki razkrivajo, kako je potekalo blokiranje zgodbe o sila obremenjujočih podatkih s prenosnega računalnika Hunterja Bidna razkriva velik obseg vezi omenjenega podjetja z ameriško demokratsko stranko in njegovo vlogo pri vmešavanju v volitve, je za RT povedal avtor in nekdanji profesor liberalnih študij na univerzi v New Yorku Michael Rectenwald.

»To smo vedeli, a zdaj je res uradno.

Twitter je deloval kot organ demokratske stranke, v bistvu z demokratskimi operativci, ki so vodili podjetje, preden ga je prevzel Elon Musk, in morda malo tudi zdaj,« je poudaril Rectenwald.

Naše delo na Insajder.com z donacijami omogočate bralci.

Delite članek