Zmaga Lene Dürr (njen serviser je Slovenec Nik Peternel) ni ravno presenečenje, saj je že dlje časa v slalomskem vrhu, lani je tudi vodila po prvi vožnji olimpijskega slaloma. A ker je Mikaela Shiffrin v zadnjem času v izjemni formi, bi redko kdo stavil, da bo Američanka v finalu zapravila lepo prednost s prve proge. Foto: EPA
Mikaela Shiffrin bi lahko na svojem stotem slalomu v karieri (v svetovnem pokalu) izenačila rekord Ingemarja Stenmarka, a na koncu ni bila videti razočarana, ko v cilju nista zasvetili zelena barva in številka 1. Z drugim mestom si je že zagotovila slalomski globus. Foto: EPA

Za drugo zmago v karieri (pred 10 leti je prav na današnji dan dobila paralelno tekmo) je Lena Dürr brezhibno presmučalno finalno postavitev. Imela je drugi čas finala, Mikaela Shiffrin pa le štirinajstega. Z rekordom se bo verjetno lahko spogledovala šele v Areju 10. in 11. marca (veleslalom, slalom). Je pa že jasno, da je 27-letna Američanka že sedmič dobitnica slalomskega globusa.

Dočakala svoj trenutek
"Neverjetno. Deset let sem čakala. Nisem obupala, vedno sem se borila. V zadnjem času sem bila nekajkrat blizu novi zmagi. Presrečna sem, da se je danes vse poklopilo," je povedala Lena Dürr, ki je bila presenečena, da je Mikaela Shiffrin, ki pogosto ravno na koncu še nekaj doda, v spodnjem delu izgubila toliko časa.

Zrinka Ljutić na zmagovalnem odru
V senci napetega dvoboja za zmago je tretje mesto s številko 17 osvojila nadarjena 19-letna Hrvatica Zrinka Ljutić, kar so njene prve stopničke v karieri in prve za hrvaško žensko reprezentanco po 16 letih. Izjemen dan za hrvaško smučanje, ki ima očitno tudi po obeh Kostelićih še številne talente, je s petim mestom dopolnila Leona Popović.

Ana Bucik neuspešna na generalki za SP
Slovenski del je bil skromen. Ana Bucik, ki je dopoldne odprla tekmo in smučala kar solidno (z 1,68 sekunde zaostanka je imela osmo izhodišče), je v finalu delala napake in je močno nazadovala, osvojila je 22. mesto. Na zadnjem slalomu pred svetovnim prvenstvom je to njena najslabša uvrstitev v sezoni v tej disciplini (če ne štejemo odstopa v Flachauu).

Neja Dvornik za desetinko prepočasna
Med poraženkami je tudi Petra Vlhova, saj je bila le 13. Od Slovenk je (s številko 30) na prvi postavitvi ameriškega trenerja nastopila še Neja Dvornik. S tremi sekundami zaostanka je osvojila 32. mesto in se ni prebila v finale (zmanjkalo ji je 10 stotink), v katerem je največji skok po razpredelnici uspel Franziski Gritsch. Z 20. mesta se je dvignila na šesto.