Dvojna švicarska zmaga, Kranjec na koncu šesti

Schladming, 25. 01. 2023 21.12 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min
A.V., STA
2

Loic Meillard in Gino Caviezel sta poskrbela za dvojno švicarsko zmago na nočnem veleslalomu v Schladmingu. Na odru za zmagovalce se jima je s tretjim mestom pridružil še Avstrijec Marco Schwarz. Najboljši slovenski veleslalomist Žan Kranjec je bil po prvi vožnji peti, na koncu pa je zasedel šesto mesto.

Šestindvajsetletni Loic Meillard je prišel do svoje druge zmage v svetovnem pokalu. Pred skoraj tremi leti je zmagal na paralelnem veleslalomu v Chamonixu. To so že 14. stopničke za Švicarja, ki ima s prejšnjega svetovnega prvenstva v Cortini d'Ampezzo leta 2021 dva brona s paralelne tekme in alpske kombinacije.

S 14. mesta po prvi vožnji se je na najnižjo stopničko zmagovalnega odra zavihtel Avstrijec Marco Schwarz (+0,81). Tridesetletni Gino Caviezel je prišel do izida kariere, potem ko je bil dvakrat tretji v svetovnem pokalu.

Žan Kranjec, olimpijski veleslalomski podprvak iz Pekinga, se je veselil svoje nove uvrstitve v najboljšo deseterico na veleslalomih v tej sezoni ter je ubranil tretje mesto v posebnem seštevku discipline. Za zmagovalcem je zaostal 1,41 sekunde. "Šesto mesto je soliden rezultat, a ciljam na višja mesta. Lahko potegnem dosti pozitivnega iz današnje tekme. Več si očitam iz prve vožnje, kjer sem si nabral precej velik zaostanek. V drugo sem napadel, koliko se je dalo, a so se pojavljale manjše napake. Do svetovnega prvenstva je še dovolj časa, da še dvignem svojo formo," je po tekmi dejal Kranjec.

To je bil zadnji veleslalom pred svetovnim prvenstvom v Franciji od 6. do 19. februarja. Alpski smučarji se bodo za naslov svetovnega prvaka v tej disciplini borili 17. februarja v Courchevelu.

Žan Kranjec je na nočnem veleslalomu v Schladmingu osvojil šesto mesto.
Žan Kranjec je na nočnem veleslalomu v Schladmingu osvojil šesto mesto. FOTO: AP

Že po prvi vožnji dvojno švicarsko vodstvo
Švicar Marco Odermatt, ki vodi v skupnem in veleslalomskem seštevku svetovnega pokala alpskih smučarjev, je sporočil, da bo tekmo pod žarometi na progi Planai preventivno izpustil.

Na petkovem smuku v Kitzbühelu je dobil udarec v levo koleno. Odermatt, ki je zmagal na štirih od petih veleslalomov v tej sezoni, bi sicer danes nastopil s številko dve. Norvežan Henrik Kristoffersen je ob odsotnosti Odermatta kot tretji na startu v cilju za 63 stotink sekunde popravil čas takrat vodilnega Francoza Alexisa Pinturaulta.

Po Norvežanu se je na progo s številko pet na hrbtu pognal slovenski as, ki je v cilju za štiri stotinke prehitel Alexisa Pinturaulta, a je na drugem mestu za 59 stotink sekunde zaostal za Kristoffersenom.  Nato je Loic Meillard odpeljal vrhunsko prvo vožnjo in za kar 1,06 sekunde prehitel Kristoffersena. Norvežana je preskočil tudi Gino Caviezel. Pred tem se je na četrto mesto zavihtel Avstrijec Manuel Feller, ki je za 13 stotink sekunde preskočil Kranjca.

Drugi Slovenec Štefan Hadalin je bil na 56. mestu prepočasen za drugo vožnjo. Za vodilnim je zaostal 4,96 sekunde.