Kučanova huda napaka: Drnovška je imel za ...

Avtor selfija v velikih težavah: zaradi vdora na ...

Ena zadnjih fotografij kralja Karla III., na njegovem obrazu je videti žalost in trpljenje Odkrito.si

Je zaradi tega počilo med Đokovićem in ...

nu
nu
0 28.11.2022 13:02:24

Srbi že slavili zmago, nato pa šok vseh šokov: Kamerunec zabil gol prvenstva in podal za 3:3! (video)

Prva ponedeljkova tekma ni razočarala, dvoboj med Srbijo in Kamerunom se je končal s 3:3.

Kamerun - Srbija 3:3 (1:3)
* Stadion Al Džanub, gledalcev 39.789, sodniki: Abdula, Al Hamadi, Al Mahri (vsi ZAE).
* Strelci: 1:0 Castelletto (29.), 1:1 Pavlović (45+1.), 1:2 S. Milinković-Savić (45+3.), 1:3 Mitrović (53.), 2:3 Aboubakar (64.), 3:3 Choupo-Moting (66.).
* Kamerun: Epassy, Tolo, Castelletto, Nkoulou, Fai, Anguissa (od 81. Gouet), Kunde (od 67. Ondoua), Hongla (od 55. Aboubakar), Ekambi (od 67. Bassogog), Choupo-Moting, Mbuemo (od 81. Nkoudou).
* Srbija: V. Milinković-Savić, Pavlović (od 56. S. Mitrović), Milenković, Veljković (od 78. Babić), Maksimović, Živković (od 78. Radonjić), Lukić, Kostić (od 90+2. Đuričić), Tadić, S. Milinković-Savić (od 78. Grujić), A. Mitrović.
* Rumeni kartoni: Nkoulou, Bassogog; Jović, Milenković.
* Rdeč karton: /.

Prvi medsebojni obračun obeh tekmecev na SP, ki sta lovila zmago za priključek Braziliji in Švici, se je po dveh velikih preobratih končal z delitvijo točk.

Srbija je z zadetkoma Strahinje Pavlovića in Sergeja Milinkovića-Savića v sodnikovem dodatku prvega polčasa izničila zaostanek, saj je pred tem Kamerunce v vodstvo popeljal Jean-Charles Castelletto. V drugem delu je po sijajni kombinaciji za 3:1 zadel Aleksandar Mitrović, v razmaku dveh minut pa sta nato izid izenačila Vincent Aboubakar in Eric Maxim Choupo-Moting.

Obe reprezentanci sta si ob skupno šestih golih priigrali še številne priložnosti. Predvsem Srbi so med drugim zadeli vratnico in bi lahko v zadnjem delu dvoboja večkrat povedli iz ugodnih položajev, a sta po zadnjem zadetku Kameruncev v 66. minuti mreži obmirovali.

Po nekoliko boljši igri Srbov so najprej zadeli Kamerunci. V 29. minuti je podajo iz kota z glavo podaljšal Nicolas Nkoulou, na drugi vratnici pa je bil povsem nepokrit Castelletto.

Srbi so izenačili v šestminutnem sodnikovem dodatku. V prvi minuti tega je bil Pavlović po podaji Dušana Tadića s prostega strela najvišji in natančno meril v desni kot vrat rezervnega vratarja Devisa Empassyja. Ta je zamenjal Andreja Onano, ki se je sprl s selektorjem.

Varovanci Dragana Stojkovića so v dodatku poskrbeli za popoln preobrat, ko je po odvzeti žogi na kamerunski polovici nato z roba kazenskega prostora z levico zadel Milinković-Savić.

Drugi polčas je evropski tekmec začel udarno in v 53. poskrbel za enega najlepših golov na tem prvenstvu, ko je kombinacijo štirih igralcev s potiskom žoge v prazno mrežo zaključil Mitrović.

Veselje ni trajalo dolgo, saj so že 13 minut kasneje Kamerunci izenačili. Selektor Rigobert Song je zadel v polno z rezervistom Aboubakarjem. V 64. minuti se je sprva zdelo, da se je prav ta ujel v prepovedani položaj, a je polavtomatski sistem za določanje prepovedanega položaja razveljavil prvotno odločitev trojice sodnikov iz ZAE.

Le dve minuti kasneje pa so Kamerunci izkoristili prostor za srbsko obrambo in enostavno zaključili pred vratarjem Vanjo Milinković-Savićem.

Na vrhu razpredelnice v skupini G imata Brazilija in Švica s tekmo manj po tri točke, Kamerun in Srbija sledita s po eno. V zadnjem krogu bosta v petek še dvoboja Kamerun - Brazilija ter Srbija - Švica.

Danes bosta na sporedu še zadnji tekmi drugega kroga v skupini H, ob 14. uri se bosta pomerili Južna Koreja in Gana, ob 20. uri pa še Portugalska in Urugvaj.

Če se vam posnetek spodaj ne prikaže, potem si ga lahko ogledate tudi na TEJ POVEZAVI.

Značke: srbija, kamerun