NK Olimpija NK Olimpija NK Tabor Sežana NK Radomlje NK Mura NK Maribor NK Maribor NK Koper NK Domžale NK Celje NK Bravo NK Aluminij 1. SNL

Nedelja, 19. 9. 2021, 22.41

1. SNL, 9. krog

Nov udarec za Maribor, Mura Ljudski vrt spet zavila v črno

11

Maribor Mura | Mariborčani so v 33. minuti povedli prek strelskega prvenca Roberta Voloderja, a so gostje iz Murske Sobote že tri minute pozneje izenačili na 1:1. Mura je nato odločila dvoboj v svojo korist dve minute pred koncem rednega dela. | Foto Blaž Weindorfer/Sportida

Nogometaši slovenskega prvaka Mure so v sklepnem dejanju 9. kroga po preobratu v gosteh premagali Maribor, pri katerem v zadnjih dneh prah dviguje trenerski status Simona Rožmana. Vodilni Koper je ostal doma praznih rok proti Bravu (0:1) in prekinil niz sedmih zaporednih zmag. Tabor se je na krilih trikratnega strelca Rodrigueja Bongonguija znesel nad Kidričani (4:0), Domžale so podaljšale rezultatsko krizo Radomelj, Olimpija pa je v slabo voljo spravila Celjane.

Nedeljski derbi v Ljudskem vrtu je ponudil dramatični razplet. V mestu ob Dravi je bilo burno že v soboto, ko so po Sloveniji zaokrožile govorice, da Simon Rožman zapušča položaj trenerja. Mariborski klub je vse skupaj zanikal, 38-letni Štorčan pa je v nedeljo povedel izbrance proti državnim prvakom.

Fotogalerija s tekme v Mariboru, foto Blaž Weindorfer/Sportida:

Fotogalerija
1 / 54

Vijolice so želele proti Muri pokazati boljšo predstavo kot na zadnjem gostovanju v Kidričevem (0:3). Kazalo je imenitno, v 33. minuti je branilec Robert Voloder s strelskim prvencem Maribor popeljal v vodstvo. Gostje so nato dvignili ritem igre in že tri minute pozneje prek Žige Kousa izenačili. Ko je Nemanja Mitrović na začetku drugega polčasa prejel drugi rumeni karton in moral predčasno z igrišča, je Mura začutila svojo priložnost.

V Ljudskem vrtu se je zbralo 2.800 gledalcev. | Foto: Blaž Weindorfer/Sportida V Ljudskem vrtu se je zbralo 2.800 gledalcev. Foto: Blaž Weindorfer/Sportida

Na zelenici, na kateri je v četrtek izgubila proti Vitesseju (0:2), je iskala pot do popolnega preobrata, našla pa ga v 88. minuti, ko je Ažbeta Juga po strelu z ramo premagal Jan Gorenc. Varovanci Anteja Šimundže so se tako s tretjo zaporedno zmago v 1. SNL na lestvici povzpeli na četrto mesto, vijolice so še naprej v rezultatski krizi, prah pa dodatno dviga še nejasen trenerski status Rožmana.

Poročilo s tekme:

Maribor Mura
Sportal Maribor povedel, nato je sledil preobrat Mure

Šiškarji prekinili izjemen niz Kopra

Nogometašem Brava je uspel odmeven podvig. V 1. SNL so premagali zasedbo vodilnega Kopra, ki je pred tem nanizal kar sedem zmag (od tega šest v prvenstvu, eno pa v pokalu) in sploh še ni izgubil pod vodstvom Zorana Zeljkovića. Ko pa je pri kanarčkih gostoval mladi ljubljanski klub, je bilo konec sanjskega niza Primorcev.

Fotogalerija s tekme na Bonifiki, fotograf Grega Valančič/Sportida:

1 / 34

Dejan Grabić, nekdanji soigralec in sodelavec ''vročega'' trenerja Koprčanov, je poskrbel, da po 9. krogu v Sloveniji ni več neporaženih ekip. Ljubljančani so se vodilnemu Kopru, ki je odigral tekmo manj, približali na tri točke zaostanka, zmago pa jim je v 75. minuti po natančnem strelu z glavo zagotovil Vanja Drkušić. Koprčani so pred tem zapravili nekaj priložnosti, najnevarnejši je bil Kaheem Parris, a so pokazali premalo, da bi resneje ogrozili trdno obrambo Brava.

Koper Bravo
Sportal Bravo poskrbel, da v Sloveniji ni več neporaženih

Šov Bongonguija na Krasu

Odkar je Sežančane prevzel Dušan Kosić, rdeče-črni v prvenstvu zmagujejo kot po tekočem traku. Najprej so v gosteh premagali Bravo (2:0), zdaj pa še doma Aluminij (4:0) in s tem poskrbeli za konec črnega niza češnjic na domačih srečanjih, ki je trajal kar nekaj mesecev.

Dušan Kosić je po prihodu v Sežano dvignil formo Tabora. | Foto: Grega Valančič/Sportida Dušan Kosić je po prihodu v Sežano dvignil formo Tabora. Foto: Grega Valančič/Sportida

Kraševci so Kidričanom prizadejali boleč poraz. Izbranci Oskarja Drobneta so v prejšnjem krogu senzacionalno ugnali Maribor s 3:0, tokrat pa v obrambi niso imeli pravega odgovora na vprašanje, kako ustaviti Rodrigueja Bongonguija. Hitronogi Kamerunec je izkoriščal nezbranost zadnje vrste Štajercev in se med strelce vpisal kar trikrat. Tako je po vrnitvi na Kras v 1. SNL dosegel že štiri zadetke in se hitro povzpel med najboljše strelce tekmovanja, strelski prvenec pa je v 63. nastopu v prvi ligi dočakal še njegov soigralec Klemen Nemanič.

Dušan Kosić
Sportal Kosić prerodil Sežančane, Bongongui ponižal Kidričane

Zmaji z igralcem manj ohraniti prednost

Sobotno večerno srečanje je prineslo spopad Olimpije in Celja v Stožicah. Bolje so ga odprli domači, ki so prek Almedina Ziljkića povedli že v 10. minuti. Čeprav sta si ekipi pripravili še nekaj priložnosti, pa gledalci v Stožicah do konca prvega polčasa novih žog v mreži ene ali druge ekipe niso več dočakali in moštvi sta se na odmor odpravili z rezultatom, ki se je na semaforju izpisal že kmalu po začetku tekme.

Olimpija je vpisala pomembno zmago, s katero se je prebila na drugo mesto. | Foto: Grega Valančič/Sportida Olimpija je vpisala pomembno zmago, s katero se je prebila na drugo mesto. Foto: Grega Valančič/Sportida

Že takoj na uvodu pa šok za domače navijače. Drugi rumeni karton in predčasno pot pod prho si je v 47. minuti prislužil Michael Pavlović. A Celjanom omenjene prednosti ni uspelo izkoristiti in Olimpija je vknjižila nov komplet točk ter se zavihtela pod vrh prvenstvene lestvice.