Yogi Ferrell je sredi zadnje četrtine povezal osem zaporednih točk in poskrbel, da se je Olimpija odlepila od Igokee. Foto: Igokea m:tel/Nikola Vuruna

Zmago so dosegli vse prej kot na lahek način. Igokea je na začetku drugega polčasa povedla za devet, toda Ljubljančani so jih pred zadnjimi desetimi minutami ujeli. Izenačeno je bilo do sredine zadnje četrtine, ko je zaporedni trojki zadel junak tekme Yogi Ferrell. Zmaji so tudi ob učinkoviti igri Melvina Ejima dobre tri minute pred koncem povedli za osem in srečanje dokaj mirno pripeljali do konca.

Prvi strelec tekme je bil Ferrell s 17 točkami, Ejim jih je dodal 16, Jacob Pullen 14.

V prvem polčasu je bil dvoboj izenačen vse do polovice druge četrtine, ko so Ljubljančani ušli za osem točk. Gostitelji so hitro ujeli priključek, a je Olimpija ob koncu polčasa znova povedla za sedem. Nezbranost zmajev v sami končnici je povzročila, da so šli na odmor le s tremi točkami naskoka. Prvi strelec gostov v prvem delu je bil Pullen z osmimi točkami. Povratnik po bolezni Jaka Blažič jih je dodal sedem.

Igokea je odlično začela drugi polčas in v dveh minutah in pol naredila delni izid 10:0. Olimpiji ni pomagala niti minuta odmora, na polovici tretje četrtine je bilo 51:42. V nadaljevanju sta stvari v svoje roke vzela Yogi Ferrell in Pullen. Ljubljančani so počasi lovili tekmeca in pred zadnjo četrtino celo povedli (57:55).

Srečanje je sredi zadnje četrtine prelomil Ferrell, ki je povezal osem zaporednih točk. Najprej je zadel za dve, nato pa še dvakrat izza črte za vodstvo 70:64. Ko je položil še Ejim, je bilo jasno, da bo zmago varovancem Jurice Golemca težko vzeti.

Polfinalna serija na dve zmagi se bo začela 12. maja.

Jadranska liga

Kvalifikacije za polfinale:
Igokea − CEDEVITA OLIMPIJA 0:2
69:74 (16:16, 20:23, 19:18, 14:17)
Ilić 16, Weller 13; Ferrell 17, Ejim 16, Pullen 14, Dragić 10, Auguste 8, Blažič 7.

Prosti meti: Igokea 16:18, Cedevita Olimpija 10:20.
Met za tri točke: Igokea 5:22 (Waller 3, Jošilo, Ilić), Cedevita Olimpija 14:39 (Ejim 4, Ferrell 3, Pullen 3, Blažič 2, Dragić 2).
Osebne napake: Igokea 21, Cedevita Olimpija 18.

FMP − BUDUĆNOST 0:2
74:79 (25:25, 21:15, 10:19, 18:20)

V odebeljenem tisku je izid v zmagah, igrali so na dve zmagi. Crvena zvezda in Partizan sta že bila v polfinalu, ki se bo začel 12. maja.