PLT: Celjani po novem preobratu prvi zasledovalci Olimpije

Nogomet 18. Sep 202221:20 > 22:23 0 komentarjev
Celjani so dočakali prvo prvenstveno zmago nove sezone. Foto: Jure Banfi

Nogometašem Maribora se je v 10. krogu Prve lige Telemach uspelo maščevati Radomljam za poraz na uvodu v prvenstvo, ko so mlinarji v Ljudskem vrtu slavili s 3:0. Še več, to so vijolice storile z obrestmi, saj so v Radomljah slavile kar s 5:0. Že prej je Bravo doma ugnal Gorico (2:0) in jo prehitel na lestvici. Že v soboto sta do zmag prišla Koper in Olimpija, na zadnji tekmi kroga pa so Celjani po preobratu ugnali Domžale z 2:1.

Domžale so fantastično začele. Tik po izteku prve minute igranja je Kovačević poskrbel za zelo hladen tuš v Celju. Nato so domači prevzeli pobudo in bili veliko boljši tekmec, a v prvem polčasu se niso uspeli priključiti.

V drugem so se znašli v še večjih težavah. Grigory Morozov je namreč po nespametni potezi dobil rdeči karton. A takoj po izključitvi so z igralcem manj domačini izenačili. Po predložku v kazenski prostor je bil natančen David Zec.

Sreča se je nato obrnila. V 77. minuti je Janez Pišek prejel drugi rumeni karton in srečanje se je nadaljevalo 10 na 10. V 88. minuti pa je Vasilije Janjičić izkoristil napako v obrambi Domžal in poskrbel za preobrat in nove tri točke za Celjane, ki so na drugem mestu lestvice Prve lige Telemach.

Zadetek Janjičića za zmago Celjanov:

Vijoličasto maščevanje v Radomljah uspelo v popolnosti

Da izbrance Damirja Krznarja tokrat zanimajo zgolj tri točke, je postalo jasno zelo hitro. Že v tretji minuti je namreč junak srečanja Rok Kronaveter (gol in dve podaji) v ogenj poslal Roka Baturino, ta pa je preigral Emirja Velića in goste popeljal v vodstvo. Stvari so se za domače še bolj zapletle, ko je Velić v 10. minuti storil nepotreben prekršek nad Baturino in prejel direktni rdeči karton. Od takrat naprej so igrali le še Mariborčani, Kronaveter pa je izkoristil še prosti strel in kaznoval neumnost vratarja Radomelj za rezultat prvega polčasa. Ta se je sicer končal še z eno izključitvijo – tik pred odmorom je drugi rumeni karton dobil še Madžid Šošić.

Gol Roka Kronavetra za 0:2:

Terenska premoč je bila očitna tudi v drugem polčasu (v strelih kar 27:3), gostje pa so še trikrat zatresli mrežo rezervnega vratarja Luka Baš. Med strelce so se vpisali še Nemanja Mitrović, Jan Repas in Luka Božičković, Mariborčani pa so še tretjo tekmo zapored končali brez prejetega gola. Po katastrofalnem uvodu so skočili na četrto mesto lestvice, za vodilno Olimpijo še naprej zaostajajo 13 točk.

Gol Božičkovića za 0:5:

Bravu derbi dna lestvice

Bravo je v tekmi spodnjega dela lestvice ugnal Gorico z 2:0 in se povzpel na sedmo mesto. Zdaj je pri 10 točkah, Gorica ostaja pri 8.

Ljubljančani so že v prvem polčasu prišli do lepe prednosti. Najprej je Martin Kramarič v 21. minuti izkoristil enajstmetrovko, 16 minut kasneje pa je postavil končni rezultat 2:0 po lepi podaji Flakusa Bosilja.

Zadetek Kramariča za 2:0:

Olimpija do nove zmage

Obračun na Fazaneriji se je začel izjemno razburljivo. Prva je sicer zapretila Olimpija, sledil pa je izjemen odgovor Mure, v glavni vlogi je bil obakrat Mirlind Daku, ki je v razmiku 13 minut kar dvakrat zatresel mrežo zmajev. V ožji izbor najlepših zadetkov bo zagotovo spadal tisti prvi iz šeste minute, ko je akcijo zaključil s strelom pod prečko. Pri drugem zadetku pa je preigral gostujočega vratarja Pintola in žogo pospravil v prazno mrežo.

Vodilni zadetek Mure:

Toda sledil je odgovor vodilne Olimpije, ki je še naprej želela nadzorovati srečanje in se ni predala. Izid je v 28. minuti najprej znižal Svit Sešlar, ki se je najbolje izkoristil visoko podajo v kazenski prostor. Do odmora se izid ni več spremenil.

V drugem polčasu na začetku ni bilo tako veliko akcije kot v prvem, toda izenačujoči zadetek so potrebovali gostje. In našli so ga v 67. minuti, ko je Mustafa Nukić izkoristil napako Matka Obradovića in izid izenačil. Srečanje se je nato praktično začelo znova, za popoln preobrat Olimpije je poskrbel kapetan Timi Max Elšnik, ki je izkoristil podajo Nukića in akcijo odlično zaključil.

Zadetek Elšnika:

Mura je imel v 89. minuti prek Mihaela Klepača še priložnost, da bi izid izenačila, toda mreža zmajev se v drugem polčasu ni zatresla. V 93. minuti srečanja so imeli varovanci Alberta Riere na voljo še enajstmetrovko, ki pa jo je Almedin Ziljkić zapravil.

Koper zanesljivo do vseh treh točk

Tekma je bila zelo dinamična že od samega začetka. Že v drugi minuti srečanja so imeli prvo priložnost domačini, gostje pa so svojo prvo priložnost zapravili v šesti minuti tekme. Ključni trenutek prvega polčasa in tudi tekme se je zgodil v 37. minuti, ko je Tabor ostal zgolj z desetimi igralci v polju. Denis Kouao je prejel neposredni rdeči karton, kar je Koper izkoristil že dobrih pet minut kasneje, ko je goste v vodstvo popeljal Omar Correia.

Takoj po odmoru, v 47. minuti srečanja, je rdeči karton prejel tudi nogometaš Kopra. Izključen je bil prav strelec vodilnega zadetka in nogometaši Tabora se se podali v lov na izenačenje. Toda Koprčani so v 70. minuti povišali svojo prednost prek Žana Benedičiča. Domači so imeli še nekaj lepih priložnosti, v zaključku so stresli še prečko in zapravili enajstmetrovko, toda do častnega zadetka vseeno niso prišli.