Kdo je Fermin Lopez, junak Barcelone, ki je zrušil Real?

La liga 30. Jul 20237:49 0 komentarjev
Fermin Lopez. Foto: Profimedia

Številne najboljše nogometne ekipe sveta se v teh dneh mudijo na turnejah onkraj Atlantika, kjer v ZDA s pripravljalnimi tekmami navdušujejo svojo navijaško bazo v Ameriki. V Dallasu je bil tako danes ponoči odigran veliki El Clasico, na katerem je Barcelona s 3:0 ugnala madridski Real. Ob poplavi zvezdnikov na obeh straneh pa je bil prvo ime večera nogometni anonimnež Fermin Lopez Marin.

Stadion AT&T v Arlingtonu, predelu Dallasa v Teksasu, je bil sinoči prizorišče prvega El Clasica v novi sezoni. Na pripravljalni tekmi je Barcelona s 3:0 ugnala zapravljivi madridski Real, ki resda ni zatresel mreže Katalonec, je pa kar petkrat zadel okvir vrat nasprotnika, tudi v dvajseti minuti, ko je Vinicius Junior zapravil enajstmetrovko.

A medtem ko v Madridu obžalujejo odhod golgeterja, kakršen je bil Karim Benzema, navijači Barcelone slavijo nepričakovanega junaka. To je Fermin Lopez Marin, 20-letni vezist, ki je na tekmi vseh tekem navdušil z zadetkom in asistenco. Sodeloval ni le pri uvodnem zadetku Ousmana Dembeleja, ki je v 15. minuti blaugrano popeljal v vodstvo, je pa zato v 85. minuti izkoristil podajo Sergia Roberta in z močnim strelom z razdalje žogo poslal v Realovo mrežo, v sodniškem dodatku tekme pa še sam podal za iznajdljiv zadetek Ferana Torresa.

Fermin Lopez Marin je odkritje Barceloninega poletja. Foto: Profimedia

Spoznajmo skritega aduta Barcelone pred novo sezono

Po izstopajoči predstavi so seveda nogometno javnost preplavila vprašanja, kdo je Fermin Lopez Marin, ki doslej za člansko ekipo Barcelone na uradnih tekmah ni odigral še niti minute, čeprav je star že dvajset let. Osrednji vezist se je rodil v Andaluziji, pri petnajstih letih pa je v slovito Barcino La Masio prišel iz seviljskega Betisa.

Skozi mlajše selekcije Barcelone je napredoval do mladinske ekipe, za katero je trikrat zaigral v Uefini mladinski ligi prvakov, nato pa se v lanski sezoni preselil na posojo v tretjo ligo, kjer je za Linares na štiridesetih tekmah dosegel dvanajst zadetkov.

Malo je bilo tistih, ki so pričakovali, da bo mladeniča v tem poletju Xavi Hernandez obdržal v svoji ekipi, a po poročanju španskih medijev je Fermin Lopez že na treningih pred ameriško turnejo navdušil trenerja, ki jasno sam najbolje ve, kako odgovorna naloga je igranje na sredini igrišča pri katalonskemu velikanu.

Xavi Hernandez je našel novo, nepričakovano kadrovsko rešitev. FOTO: Guliverimages.

Nič ne bo z novo posojo, Lopez bo del prve ekipe Barcelone

Xavi je tako Lopeza s seboj odpeljal onkraj luže, po včerajšnji bleščeči predstavi na El Clasicu pa takoj napovedal, da bo letos osrednji vezist del prve ekipe Kataloncev: “Naš strokovni štab nikoli nima težav s tem, da ponudi priložnost mladim igralcem, ki se dokažejo na treningih. Fermin je v pripravljalnem obdobju z dobrim delom zbudil naše zanimanje in verjamem, da nam lahko pomaga v prihajajoči sezoni.”

Barcelona je tako našla nepričakovano interno kadrovsko rešitev, kar je v času, ko se klub ukvarja s sanacijo velike finančne luknje iz preteklosti zagotovo več kot dobrodošlo. A če kje, potem je konkurenca na Lopezovem igralnem mestu zelo huda, za minute na igrišču se bo namreč novo odkritje Kataloncev borilo z Gavijem, Pedrijem, Frenkijem De Jongom in novincem Ilkayem Gündoganom.