Mikaela Shiffrin je slavila četrtič v tej sezoni. To je njena prva veleslalomska zmaga po enem letu. Foto: EPA

27-letna šampionka je slavila 15. veleslalomsko zmago kariere s 13 stotinkami prednosti pred najhitrejšo v finalu Petro Vlhovo in 31 pred Marto Bassino, ki je na drugi progi pridobila eno mesto. Ana Bucik je osvojila 14. mesto (+2,35). Po prvi vožnji je kazalo bolje, saj je bila enajsta.

Ameriška zvezdnica je števec zmag v svetovnem pokalu premaknila na številko 78, s čimer jo od ženske rekorderke in rojakinje Lindsey Vonn (82) ločijo le štiri zmage, od absolutnega rekorda Šveda Ingemarja Stenmarka (86) pa osem zmag.

Shiffrin, ki je bila na prvih dveh veleslalomih sezone 13. in 6., je odlično unovčila štartno številko ena in je imela po prvi vožnji pred najbližjo zasledovalko Vlhovo 72 stotink naskoka. Manj kot sekundo zaostanka so imele še Tessa Worley, Bassino, Sara Hector in Federica Brignone. Valerie Grenier je bila četrta, vendar so jo zaradi prehitrega starta diskvalificirali.

Ana Bucik: Ni slabo, gotovo pa bi lahko bilo boljše

Bucik je na prvi progi s številko 20 zasedla 11. mesto z zaostankom 1,28 sekunde. Po njenem prihodu v cilj jo je prehitela le Mina Fuerst Holtmann. "Glede na pogoje sem dobro smučala. Druga vožnja je bila mogoče malce hitrejša in se mi zdi, da so me smuči ves čas malce prehitevale, tako da nisem sledila temu ritmu. Sploh v spodnjem delu ne. Ne morem reči, da je slabo, a zagotovo bi se dalo boljše. Super, da je v sredo še en veleslalom," je za TV Slovenija povedala Primorka.

Kilde v Bormiu sekundo pred vsemi

Na drugem treningu smuka v Bormiu je bil najhitrejši Aleksander Aamodt Kilde pred Mattio Cassejem (+1,13) in Matthiasom Mayerjem (1,58). Miha Hrobat je bil 35. (4,01), Martin Čater 46. (4,69). Smuk bo v sredo ob 11.30 s prenosom na TV SLO 2.

Po poškodbi je prvič v sezoni nastopila Tina Robnik, ki se ji ni uspelo uvrstiti v finale (4,09). Zasedla je 36. mesto. Neja Dvornik je po vmesnih časih, ki niso obetali finala, odstopila. “Ana je dosegla soliden rezultat. 14. mesto ni slabo. Vseeno pa sem zadovoljen lahko z njeno prvo vožnjo, ki ji je na pogoje zelo dobro uspela. V drugi so bili pogoji veliko boljši, ona pa ni nadgradila svoje vožnje iz prve. Tina in Neja sta imeli pri svojih številkah zelo težke pogoje, a če Tina ne bi naredil dveh ali treh velikih napak v spodnjem delu proge, bi se prebila v finale,” je dodal slovenski trener tehničnih disciplin Sergej Poljšak.

Sezona veleslalomov se je za alpske smučarke začela v Killingtonu v ZDA, kjer je slavila Lara Gut-Behrami, Sestriere je pripadel Marti Bassino, ki je vodstvo v veleslalomskem seštevku zadržala tudi po prvi tekmi Semmeringa.

Na Semmeringu bo v sredo še en veleslalom, v četrtek pa slalom.