Zimski športi

Ledecki smuk v Crans Montani, Slovenki brez točk

Crans Montana, 26. 02. 2022 12.41 |

Čehinja Ester Ledecka je zmagovalka smuka za svetovni pokal v Crans Montani. Na tekmi, ki je postregla s številnimi presenečenji, je za 0,21 sekunde prehitela Norvežanko Ragnhild Mowinckel na drugem mestu in za 0,42 sekunde Cornelio Hütter iz Avstrije na tretjem. Slovenki Ilka Štuhec in Maruša Ferk Saioni sta ostali brez točk.

Ester Ledecka je šestič stala na stopničkah svetovnega pokala v alpskem smučanju. FOTO: AP

Prva tekma alpskih smučark v najhitrejši disciplini po olimpijskih igrah v Pekingu se je začela z odstopom olimpijske prvakinje v superveleslalomu, Švicarke Lare Gut-Behrami. Po vrsti so nato sledili neprepričljivi nastopi glavnih favoritinj.

Olimpijska prvakinja v smuku Corinne Sutter je z zaostankom 1,22 sekunde zasedla deseto mesto, vodilna v smukaškem seštevku, Italijanka Sofia Goggia, pa z 1,47 sekunde 12. mesto. Ko tudi tretji v smukaškem seštevku te sezone svetovnega pokala Ramoni Siebenhofer iz Avstrije ni uspela odlična vožnja, je postalo jasno, da bo to tekma presenečenj.

Priložnost je najbolje izkoristila Ester Ledecka. Češka smučarka in deskarka je pokazala napadalno vožnjo od začetka do cilja in predvsem v drugi polovici prišla do odločilne razlike. V cilj je prismučala s časom 1:30,17 za svoje druge stopničke v tej sezoni. Pred tem je bila 22. januarja na smuku v Cortini d'Ampezzo tretja.

V cilju je prehitela Mowincklovo, ki je pred tem bila v vodstvu po nastopih glavnih favoritinj. Na tretjem mestu je s startno številko 19 pristala Hütterjeva, tik za zmagovalnim odrom pa s številko 30 Priska Nuffer iz Švice.

Za Ledecko je to sedma uvrstitev na zmagovalni oder v tekmovanjih alpskih smučark za svetovni pokal, od tega tretja v Crans Montani. Na tem prizorišču je bila v smuku lani druga, pred dvema sezonama pa je v kombinaciji osvojila tretje mesto.

Slovenke na današnji tekmi niso blestele, obe sta končali izven točk. Ilka Štuhec je zasedla 32. mesto z 2,79 sekunde zaostanka, Maruša Ferk Saoini pa je s 3,34 sekunde zaostanka pristala na 39. mestu.

"Cilji so zagotovo višji kot zgolj osvajanje točk. Zato je potrebno smučati hitreje, česar danes nisem naredila. Začela sem sicer v redu, potem pa nisem dodajala, čeprav se je progo danes dalo bolj napadati. Sledilo je še nekaj napak in potem je zaostanek tukaj," je po tekmi dejala Štuhčeva.

V vodstvu smukaškega seštevka te sezone ostaja Goggia (422 točk) pred Sutterjevo (357) in Siebenhoferjevo (302).