5240 ogledov

Tako huda je poškodba zvezdnika Dallasa, ekipa v šoku

Tim Hardaway jr. Profimedia
Dončićev Dallas je visoko izgubil v San Franciscu, obenem pa za dalj časa ostal brez enega najpomembnejših igralcev.

Košarkarji Dallas Mavericks so v severnoameriški ligi NBA na gostovanju pri drugi najboljši ekipi lige, Golden State Warriors, doživeli visok poraz z 92:130. Luka Dončić je za Dallas dosegel 25 točk.

Dallasov poraz pa je za nameček zasenčila še poškodba Tima Hardawaya ml. 7:16 minute pred koncem prvega polčasa, ko je nesrečno stopil in si pri tem zlomil kost v levem stopalu, zaradi česar je moral po dveh prostih metih predčasno v slačilnico.

Tretji najpommebnejši člen v ekipi Dallasa si je zlomil peto metarzalno kost na levi nogi in naj bi bil dalj časa odsoten s košarkarskih igrišč, zaenkrat pa še ni znano, kdaj bi se lahko vrnil na parket.

"Imel je smolo, vsaka poškodba je smola. Žalostno je in edino kar lahko naredimo, je, da mu poizkušamo nekoliko dvigniti razpoloženje," je o poškodbi svojega soigralca spregovoril Dončić, medtem ko je Kristaps Porzingis razkril,  da se je po tekmi že slišal s svojim prijateljem: "Sprva je bil ves potolčen... Toda zdaj sem govoril z njim in je že dosti bolje razpoložen." Latvijec je še razkril, da je mladi Hardaway o svoji poškodbi že izprašal soigralca Thea Pinsona, ki je imel pred časom podobne težave.

Na Hardawaya pa so se spomnili tudi pri nasprotnikih, saj je trener Golden Stata Steve Kerr začel tiskovno konferenco s sporočilom za Dallasovega košarkarja: "Želel bi mu samo sporočiti, kako potolčeni smo, ko smo slišali novico o njegovi poškodbi. Nikoli ni lepo videti nekoga, kako se poškoduje. Želel bi mu poslati pozdrave in lepe misli s strani celotne organizacije."

Novica pa je precej prizadela tudi glavnega trenerja Dallasa Jasona Kidda: "Pravkar sem slišal novico. To je žalostno. Naslednji korak je, da naredi vse, kar mora storiti, da se pozdravi. Ne vem, ali lahko nadoknadimo njegovo odsotnost. On je eden naših veteranov, eden naših vodij. Frank, Theo, ti fantje bodo morali zdaj priti v prvi plan in se dokazati."

Tu pa še ni bilo konec vseh Dallasovih težav. Dončić je bil sicer prvi strelec tekme in je 25 točkam dodal osem skokov, vendar v zadnji četrtini ni več igral, saj je imel težave z razbolelim vratom, ki mu dela preglavice že nekaj tekem.

Luka Dončić NBA Šport Hujša poškodba pomembnega člana Dallasa, Luka prvi strelec tekme

Latvijec Kristaps Porzingis pa je moral predčasno z igrišča 8:21 minute do konca tekme, ker je brcnil žogo na tribuno. Ob predčasnem odhodu v garderobo je pozdravljal navijače in jim delil "petke".

Naslednja tekma Dallas čaka v noči na četrtek; varovanci Jasona Kidda bodo gostovali v Portlandu