Olimpija je v rednem delu tekmovanja zasedla tretje mesto v skupini B, medtem ko je bila Andorra v skupini A četrta. V izločilnih bojih ima prednost domače dvorane vedno ekipa, ki je bila v rednem delu višje.

Gran Canaria je bila zmagovalec skupine B, vendar je tokrat morala priznati premoč tekmecu iz španskega prvenstva. Andorra je po 30 krogih španske lige sicer na zadnjem, 18. mestu, medtem ko je Gran Canaria osma.

Najboljša strelca tekme v Las Palmasu na Kanarskih otokih, kjer se je zbralo 3656 gledalcev, sta bila s po 17 točkami Američan Codi Miller-McIntyre in Čeh David Jelinek. Miller-McIntyre je v sezoni 2019/20 igral za Olimpijo.

Andorra je dobrih osem minut pred koncem tekme zaostajala s 67:57, a nato na krilih svojih najboljših strelcev preobrnila izid. Hitro je izenačila na 69:69, v tesni končnici še na 77:77, zadnji točki na srečanju pa je dobro minuto pred koncem s prostima metoma prispeval Clevin Hannah (skupaj 15). A. J. Slaughter je ob sireni zgrešil trojko za zmago Gran Canarie.

Andorra je v polfinalu Evropskega pokala igrala že v sezoni 2018/19, ko je v četrtfinalu premagala Asvel, potem pa izpadla proti Albi iz Berlina.