Junak dvoboja je bil Tilen Sokolič, ki je najprej poldrugo minuto pred koncem znižal na 26:25, v sami končnici pa po uspešno izvedeni sedemmetrovki postavil končni izid 26:26.

Velenjčani so slabo začeli dvoboj v južnofrancoskem mestu, že po petnajstih minutah igre so zaostali za štiri gole (6:10). Izbranci Zorana Jovičića, ki so pred dnevi klonili v Ribnici, so se v nadaljevanju le zbrali in povsem dihali za vrat gostiteljem, v 23. minuti pa so jih po golu 18-letnega Tarika Mlivića tudi ujeli in izenačili na 12:12.

V končnici prvega polčasa so malenkost popustili in telesno močnejšim igralcem francoske ekipe dovolili, da so jim znova ušli na tri gole (12:15). S tolikšnim zaostankom so se podali tudi na veliki odmor (14:17).

Velenjčani so si sredi drugega polčasa pridelali največji zaostanek na tekmi (19:24), a so v zadnjih petnajstih minutah zaigrali precej bolje in se v 54. minuti po golu Ibrahima Haseljića približali na 23:25, poldrugo minuto pred koncem pa je Sokolič znižal na 25:26.

Francozi so nemudoma zahtevali minuto odmora, po njej pa so izgubili žogo. Slovenski prvaki so v zadnjem napadu iztržili sedemmetrovko, točko pa je po natančnem strelu prinesel Sokolič, s sedmimi goli tudi najučinkovitejši strelec dvoboja.

"Ponosen sem na svoje igralce. Pokazali smo, kaj pomeni ekipna igra in trdo delo. Z borbeno in čvrsto obrambo in dobrim napadom smo danes zasluženo osvojili točko," je po tekmi dejal Jovičić, medtem ko je Sokolič dodal: "Za nami je težka tekma. Imeli smo možnost za zmago, ampak smo naredili nekaj ključnih napak. Na koncu smo iztržili remi in tega smo zelo veseli. Domov odhajamo z zasluženo točko."