[2]
138663

Avtor: Klemen Verlič
9. 10. 2021, 11.11

Slovenska nogometna reprezentanca je v petek zvečer odlično opravila svoje delo in na kvalifikacijski tekmi za svetovno prvenstvo v Katarju s 4-0 premagala izbrano vrsto Malte. Še dolgo pa bo slovenskim navijačem najbrž v spominu ostal sinočnji drugi slovenski gol.

Mrežo Malte je sicer na prvi tekmi oktobrskega cikla kvalifikacij v 27. minuti načel Josip Iličić, ki je svoj strelski učinek v drugem polčasu z natančnim strelom tudi podvojil. Končni rezultat 4-0 je v 67. minuti postavil Benjamin Šeško. Zanj je bil to prvi zadetek v dresu z državnim grbom, s tem pa je 18-letnik postal tudi najmlajši strelec v zgodovini slovenske reprezentance.

Še najbolj atraktiven zadetek srečanja pa je na začetku drugega polčasa, natančneje v 49. minuti, dosegel Andraž Šporar. Z atraktivno podajo s peto ga je sprva zaposlil Sandi Lovrič, Ljubljančan pa je z natančnim in močnim strelom dosegel svoj peti zadetek za reprezentanco, ki si ga je zagotovo vredno ogledati večkrat.

Tekmo Slovenija-Rusija si boste lahko v ponedeljek s studijskim programom ogledali od 20.00 dalje na Š1!

Foto, video: Šport TV

1

Drobne: Jeseni smo imeli težave v slačilnici, a smo jih rešili (VIDEO)...Več

2

Tavares za Šport TV: Kljub temu, da ne igram več, s svojimi izkušnjami še vedno pomagam ekipi (VIDEO)...Več

3

1

Sanjska Slovenija v sanjskih Stožicah: Cristiano in soigralci pokleknili z 2:0!...Več