Toronto Raptors Giannis Antetokounmpo Phoenix Suns Vlatko Čančar Vlatko Čančar Goran Dragić Goran Dragić Milwaukee Bucks Denver Nuggets Liga NBA

Sreda, 15. 3. 2023, 6.24

Liga NBA, 14. marec

Drobtinice za Čančarja, Dragić še čaka

Denver Nuggets Vlatko Čančar | Vlatko Čančar je na parketu preživel le dobro minuto. | Foto Reuters

Vlatko Čančar je na parketu preživel le dobro minuto.

Košarkarji Denver Nuggets so v ligi NBA doživeli še četrti zaporedni poraz. Tokrat so morali priznati premoč Toronto Raptors (110:125), slovenski reprezentant Vlatko Čančar pa je ob porazu na parketu preživel le dobro minuto in ostal brez točke. Goran Dragić zaradi težav s kolenom tokrat spet ni bil v zasedbi Milwaukeeja, ki je s 116:104 ugnal Phoenix Suns in si s tem že priigral mesto v končnici. 36-letni slovenski košarkar tako še naprej čaka na debi in svojo tisočo tekmo v ligi NBA.

Luka Dončić Kyrie Irving
Sportal Vse več težav za Dončića in Dallas

Najboljša ekipa zahodne konference Denver Nuggets je doživela še četrti zaporedni poraz. Tokrat so bili Nuggets prekratki na gostovanju pri Toronto Raptors, ki je sicer šele deveta najboljša ekipa vzhoda. Izjemna je bila prva četrtina Toronta, v kateri so Raptors dosegli kar 49 točk, Denver jih je dosegel 30, kar je največ v eni četrtini v zgodovini franšize Toronta. Denver se je kljub visokemu zaostanku ob začetku zadnje četrtine približal le na tri točke zaostanka, a bližje ni mogel.

Pri gostiteljih je bil nezaustavljiv Fred VanVleet, ki je dosegel 36 točk, od tega je zadel kar osem trojk iz 12 poskusov. Pri Denverju je Nikola Jokić 28 točkam (10/13 met iz igre) dodal še osem skokov in sedem asistenc, Michael Porter Jr. se je ustavil pri 23 točkah. Slovenski reprezentant Vlatko Čančar je tokrat na parketu preživel le minuto in 21 sekund, v katerih pa se ni vpisal v statistiko.

Jokić je dosegel 28 točk. | Foto: Reuters Jokić je dosegel 28 točk. Foto: Reuters

"Trenutno smo v nekem lahkotnem, rezerviranem obdobju, kar pa se nam 13 tekem pred koncem rednega dela sezone ne sme dogajati. Moramo najti pot nazaj na zmagovalne tirnice. Mogoče nas je uspeh malce uspaval, saj smo prva ekipa zahoda že nekje od 15. decembra. Danes sem povedal igralcem, da smo daleč od tistega, kar smo bili," je po koncu srečanja dejal strateg Denverja Michael Malone. Denver je na zadnjih petih tekmah vselej prejel vsaj sto točk, na zadnjih izmed treh srečanj pa vsaj 120.

Denver ima kljub četrtem porazu v nizu še naprej prednost pred Memphis Grizzlies (41-26) in Sacramento Kings (40-27), za predčasno uvrstitev med najboljših šest oziroma neposredno v končnico pa Čančar in druščina potrebujeta še dve zmagi.

Vrhunci tekme:

Dragić še naprej zunaj pogona

Uspešnejša pa je bila zasedba Milwaukee Bucks, pri kateri Goran Dragić zaradi težav s kolenom znova ni bil v kadru in še naprej čaka na debi v dresu Bucksov. Ti so predvsem zahvaljujoč zadnjih četrtini, ki so jo dobili z 31:20, na koncu s 116:104 slavili na gostovanju pri Phoenix Suns in dosegli drugo zaporedno zmago. Vloga najboljša strelca je znova pripadla Grku Giannisu Antetokounmpu, ki je dosegel 36 točk, enajst skokov in osem asistenc. Brook Lopez se je ustavil pri 21 točkah in desetih skokih. Na drugi strani Phoenixu, ki še vedno ne more računati na poškodovanega Kevina Duranta, na koncu ni pomagalo niti 30 točk Devina Bookerja, Deandre Ayton je dosegel 16 točk.

Strateg Milwaukeeja Mike Budenholzer je z Milwaukeejem še tretjič v svoji trenerski karieri dosegel mejo 50 zmag v rednem delu. Bucks je do naslova popeljal v sezoni 2020/21. Bucks (50-19) imajo na vzhodu tri zmage naskoka pred Boston Celtics (47-22), na zahodu pa ima štiri zmage manj moštvo Denver Nuggets (46-23).

Šesto zmago na zadnjih sedmih tekmah je zabeležilo moštvo Oklahoma City Thunder (34-35). Na krilih 35 točk Shaija Gilgeousa-Alexandra so proti Brooklyn Nets (39-30) slavili s 121:107. Upe na neposredno uvrstitev v končnico kljub odsotnosti LeBrona Jamesa ohranjajo tudi Los Angeles Lakers (34-35). Jezerniki so po zaslugi 35 točk in 17 skokov Anthonyja Davisa s 123:108 ugnali neposredne tekmece New Orleans Pelicans (33-36) in le za dve zmagi zaostajajo za šestouvrščenimi Clippers (36-33) iz istega mesta.

Liga NBA, 14. marec:

Denver Nuggets Vlatko Čančar
Sportal Jokić ob zvoku sirene zgrešil trojko za zmago, Dončića ne bo niti v torek #video