šport

Pred Gorjanci Udovč najhitrejši v Skradinu

6.6.2023 | 08:30 | I. V.

Lojze Udovč (Foto: I. V./arhiv DL)

Malkovec - Starosta dolenjskih avtomobilskih dirkačev Malkovčan Lojze Udovč tudi letos napoveduje dobro sezono. Na zadnji dirki za državno prvenstvo v gorskohitrostnem avtomobilizmu pred preizkušnjo na Gorjancih je v Skradinu v svojem razredu 5a premagal tudi zmagovalca prve letošnje dirke, Klemna Trčka, ki prav tako vozi renault clio RS. V Skradinu je v razredu B3 je s starodobnikom Renault 8 Gordini nastopil tudi Šmarjetčan Peter Kapler in osvojil drugo mesto.

V skupnem vrstnem redu je drugo zmago v letošnji sezoni državnega prvenstva slavil Milan Bubnič (lancia delta), ki je bil najhitrejši v obeh vožnjah. Med formulami in prototipi je bil najhitrejši Italijan Robin Fausstini z Oselo FA30.

Državno gorskohitrostno prvenstvo se bo 25. junija nadaljevalo z dirko na Gorjancih, ki bo prva letošnja gorska dirka na slovenskih cestah.