Francija Slovenska košarkarska reprezentanca u18 evropsko prvenstvo

Četrtek, 4. 8. 2022, 22.00

Evropsko prvenstvo U18

Izjemno! Mladi slovenski košarkarji prek Francije v polfinale EP!

3

Slovenska košarkarska reprezentanca do 18 let si je na evropskem prvenstvu v Turčiji priborila polfinale. V današnji četrtfinalni tekmi v Izmirju je z 58:57 odpravila Francijo. V soboto se bo v polfinalu pomerila z gostiteljico Turčijo.

Slovenska košarkarska reprezentanca fantov do 18 let je na evropskem prvenstvu v turškem Izmirju odigrala novo dramo. V četrtfinalnem dvoboju proti Franciji je večji del tekme zaostajala, v drugem polčasu pa s srčno in bojevito igro začela tlakovati pot k preobratu.

Slabe pol minute pred koncem tekme je Francija še vodila s 57:55, ko se je Slovenija po minuti odmora podala v napad. Po podaji Nala Belka je trojko šest sekund pred koncem zadel Gašper Škorjanc in Slovenija je vodila 58:57.

V zadnjem napadu Francozi ob dobri slovenski obrambi niso uspeli zadeti in mladi Slovenci se veselijo uvrstitve v polfinale.

Hkrati so si priigrali tudi uvrstitev na svetovno prvenstvo do 19 let, ki bo potekalo prihodnje leto na Madžarskem, so sporočili iz Košarkarske zveze Slovenije.

V sobotnem polfinalu se bodo pomerili s Turki, ki so v četrtfinalu s 64:61 premagali Litvo. V drugem polfinalu se bodo Srbi - ti so v četrtfinalu izločili Izrael - pomerili s Španci, ki so bili boljši od Italije.

Selekcija Danijela Radosavljevića je po predtekmovanju sicer zasedla drugo mesto v skupini C. S petimi osvojenimi točkami je zaostala le za reprezentanco Srbije, ki jo je doslej tudi edina premagala. V prvi tekmi prvenstva so bili Srbi boljši s 70:52, nato so mladi Slovenci ugnali Češko (68:58) in Grčijo (73:61).

Polfinalni tekmi bosta v soboto, 6. avgusta, finale in tekma za tretje mesto pa v nedeljo, 7. avgusta.