Solze, ovacije in zmaga za konec – Johaug zaključila kariero

Smučarski teki 5. Mar 202215:14 0 komentarjev

Smučarska tekačica Therese Johaug je v Oslu z zmago na 30-kilometrski preizkušnji v klasičnem slogu sklenila 15-letno kariero.

Glasen aplavz publike, v kateri je izstopala kraljeva družina, se je na najlepši možen način poslovila od aktivnega nastopanja. Zabeležila je 81. zmago v svetovnem pokalu, uspeh pa proslavila tako, da se je pet metrov pred ciljno črto zaustavila in mahala z zastavo ter s solznimi očmi pozdravila vse prisotne.

Johaug je na pred kratkim zaključenih zimskih olimpijskih igrah v Pekingu osvojila tri zlate kolajne, ima pa tudi 14 zlatih kolajn s svetovnih prvenstev.

Prvo olimpijsko zlato je osvojila leta 2010 v Vancouvru, igre v Pjongčangu pa je spustila zaradi suspenza Mednarodne smučarske zveze.

Dve preizkušnji pred koncem sezone svetovnega pokala je okronana zimska kraljica. Najboljša v tekoči sezoni je  Natalija Neprijajeva, ki danes ni nastopila.

Rusinja si je pred zaključkom zagotovila 241 točk prednosti pred Ebbo Anderson, tretje mesto je osvojila Jessica Diggins. Sezono bodo sklenile preizkušnje v švedskem Falunu prihodnji konec tedna.