Kopitar pred očmi filmske zvezde doma naletel na plenilske kremplje

Hokej 19. Jan 20246:41 0 komentarjev

Hokejisti Los Angeles Kings v novem letu še zmeraj ne najdejo prave forme. Sinoči so doma z 1:2 izgubili proti plenilcem iz Nashvilla. Tokrat se slovenski zvezdnik Anže Kopitar ni vpisal v statistiko točk ali podaj. Srečanje v Crypto.com Areni si je prišel pogledat tudi eden izmed bolj znanih hollywoodskih zvezdnikov.

Za novo leto si vsi obetamo boljše čase, kalifornijski ekipi Los Angeles Kings pa so se novoletne zaobljube vsaj za zdaj povsem sfižile.

Ekipa iz mesta angelov je z današnjo tekmo vred proti Nashvillu zabeležila že osmi poraz v koledarskem letu 2024, ob tem pa premagala le eno ekipo –Carolina Hurricanes v gosteh. Listo strelcev so sinoči prvi odprli gostje, ki so sredi druge tretjine izkoristili moža več na ledu. V polno je meril Ryan O’Reilly.

Po manj kot minuti so Kralji izenačili, luksuz igranja z igralcem več je vnovčil veteran Drew Doughty, asistirala sta mu Kevin Fiala in Adrian Kempe.

Na odmor pred zadnjo tretjino so predatorji vseeno odšli z zadetkom prednosti, potem ko je “odpadek” po strelu z razdalje v mrežo Kings “frcnil” Šved Gustav Nyquist.

Vrgli sidro v domač pristan

V zadnjem delu srečanja so imeli domačini enkrat priložnost za igranje v številčni premoči, v zaključku poskusili izenačiti brez vratarja, kar se ni obneslo in v slačilnice spet odšli poklapani. To je že 13. poraz na domačem ledu za Kopitarja in druščino v tekoči sezoni, dosegli so sedem zmag.

Kings so precej bolj uspešni v gosteh, kjer so nabrali 14 zmag in 8 porazov.

Hrušičan je od domače zasedbe danes ob Doughtyju preživel največ časa na ledu (23 minut).

Srečanje si je prišel med drugim ogledat znan obraz s filmskih platen, zvezdnik hollywoodskih komedij Will Ferrell, ki slovi kot strasten navijač franšize Kings.

Domača srečanja Kings si pride občasno pogledat tudi filmski zvezdnik Will Ferrell; FOTO: Profimedia

Kings so v seriji štirih zaporednih tekem doma. Najprej jih v nedeljo zgodaj zjutraj po slovenskem času čaka tekma proti New York Rangers, v noči na torek k njim na obisk pride najslabša ekipa lige San Jose Sharks, v četrtkovem jutru bodo palce prekrižali z Buffalo Sabres. Vse tri tekme gosti Crypto.com Arena.

Od sinočnjega dogajanja velja omeniti še izjemen učinek domačih ekip – le na dveh tekmah so zmagali gostje – in pa fantastičen zadetek na tekmi med Philadelphio ter Dallasom. Mojstrovina je uspela igralcu moštva Flyers  Owenu Tippettu.